Kingo: linnahalli rahastamist tuleb analüüsida

Tallinna linnahall.

FOTO: Konstantin Sednev

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo andis neljapäeval valitsuskabinetile ülevaate plaanist rekonstrueerida Tallinna linnahall multifunktsionaalseks kultuuri- ja konverentsikeskuseks, tema hinnangul tuleb raha õigeks paigutamiseks linnahalli tegevusi ja kultuuriürituste mahtu analüüsida.

Vastavalt riigi eelarvestrateegiale aastateks 2020–2023 otsustas valitsus investeerida Eesti kui konverentsiturismi sihtkoha arendamiseks kogusummas 40 miljonit eurot Tallinna linnahalli rekonstrueerimiseks multifunktsionaalseks kultuuri- ja konverentsikeskuseks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

«Et olla kindlad selle raha õiges paigutamises, tuleb analüüsida, millised Linnahalli tegevused ja kui suures osas oleksid majanduslikud ning millised mittemajanduslikud ning millises mahus on plaanis korraldada kultuuriüritusi. Sellest sõltub muu hulgas ka see, mil moel eelarves ette nähtud raha saab kasutada ning kas ja kuidas rakenduvad riigiabi andmise reeglid,» märkis Kingo.

«Selles küsimuses konsulteerime praegu Euroopa Komisjoniga ning sügiseks loodame sealt saada ammendavad vastused,» lisas ta.

Samuti andis minister valitsuskabinetile ülevaate riiklikust tehisintellekti alasest ehk krattide  tegevuskavast aastatel 2019–2021.

«Valitsus on võtnud ambitsioonika plaani liikuda tehisintellekti kasutavate riiklike teenustega kiirelt edasi. Avalikus sektoris on praegu kasutusel 19 kratti ehk tehisintellekti kasutavat lahendust, järgmise aasta jooksul on plaan see number kasvatada 50-ni,» ütles Kingo.

Tagasi üles