Tartus uppus Anne kanalis mees (1)

BNS
Copy
Päästeamet.
Päästeamet. Foto: Päästeamet

Tartus uppus laupäeva õhtul Anne kanalis mees, teatas BNSile päästeamet.

Kella 19.28 ajal toodi Tartus Anne kanali supluskohas veest välja 62-aastane mees, kelle elustamiseks rannavalvurid ja kiirabitöötajad viimase hetkeni pingutasid. Kahjuks mehe elu päästa ei õnnestunud.

See oli laupäeval juba kolmas uppunud üle 50-aastane meesterahvas. Reedel uppus Saaremaal tiiki 50-aastane naisterahvas.

Laupäeva öösel kella 3.40 ajal toodi Harjumaal Anija vallas Pillapalu külas Kõrvemaa spordikeskuse juures asuvast tiigist välja uppunud 57-aastane mees. Sama päeva õhtul kella 19.20 ajal leiti Narvas Väike-Karjääri järvest uppunud 51-aastane mees.

Reede päeval kella 13.07 ajal toodi Saaremaal Väike-Ula külas tiigist välja 50-aastane uppunud naine.

Sellel aastal on Eestis uppunud juba 28 inimest, 16 nendest on olnud 50-aastased või vanemad. Eelmise aasta samal perioodil uppus 27 inimest, 17 nendest olid 50-aastased või vanemad inimesed.

Päästeameti hoiatusel on palavate ilmadega sügavasse vette ujuma minnes oma tervisliku seisundi ja füüsilise vormi ülehindamine eluohtlik. Vanematel inimestel on turvalisem ujuda kalda läheduses koos kaaslastega ning hoida nendega kontakti. Uppuv inimene üldjuhul häält ei tee, sest tema jõud läheb enda pinnal hoidmiseks. Uppuja tunneb ära selle järgi, et ta vajub aeg ajalt vee alla ja ahmib pinnale tulles meeleheitlikult õhku.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles