Nädalavahetusel toimuv Ironman Tallinn toob kaasa liikluspiirangud

Sel nädalavahetusel juba teist aastat toimuv triatlon Ironman Tallinn toob kaasa liikluspiiranguid nii Tallinnas kui Harjumaal.

FOTO: Erakogu.

Sel nädalavahetusel juba teist aastat toimuv triatlon Ironman Tallinn toob kaasa liikluspiiranguid nii Tallinnas kui Harjumaal.

«Esimene reaalne spordisündmus on juba neljapäeva õhtul, kui toimub Seve Ehituse  heategevusjooks vanalinna tänavatel. Reedel on kavas Pom’bel Ironkids lastejooksud Vabaduse väljakul ja Harju tänaval,» ütles triatloni peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

«Laupäeval on Ironman Tallinna start. Oleme võistlust korraldades arvestanud eelmise aasta tagasisidega ja püüdnud kitsaskohti vältida. Fookuses on nii raja turvalisus võistlejate jaoks kui ka see, et linnakodanike igapäevatoimetusi minimaalselt häirida,» lausus Juhanson.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Ironmani näol tegu väga suure ja olulise võistlusega nii Tallinna kui kogu Eesti jaoks. «Eelmisel aastal Ironmani ajal suuremaid probleeme ei olnud, liiklus oli korraldatud hästi. Ja kuna Ironman toimub nüüd juba teist korda, siis ma oletan, et kui eelmisel aastal ka olid mingid kitsaskohad, siis sel aastal on neid kindlasti võimalik vältida,» sõnas Belobrovtsev.

3.-4. augustil on Tallinnas ja Harjumaal võistlustega seoses piiratud nii parkimist, autoliiklust kui muudetud ka ühistranspordi sõidugraafikuid. Radade ületuseks tuleb paiguti ooteajaga arvestada ka jalakäijatel. Korraldajad kinnitasid, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi siis, kui reguleerijad hindavad olukorra ohutuks. Liiklus avatakse kohe pärast võistluse lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.

Laupäeval, 3. augustil kella 7-17.30 suletakse Ironman Tallinna rattadistantsil liiklus järgmistel Tallinna tänavatel: Kalaranna tn, Tööstuse tn (Kalaranna tn –Kopli tn vaheline lõik), Kopli tn (Tööstuse tn – Sõle – Pelguranna tn ristmik), Pelguranna tn, Lahepea tn (kergliiklusteed), Paldiski mnt linnast väljuv suund (Lahepea tn – Ehitajate tee vaheline lõik ja Õismäe tee – Tähetorni tn vaheline lõik) Väljaspool Tallinna on 3. augustil rattadistantsiga seoses liikluseks suletud järgmised teed: Hüüru - Kiia - Vääna - Viti - Vääna-Jõesuu - Keila-Joa - Vääna - Kiia - Hüüru - Harku - Instituudi tee Laagrini - Tallinna väike ringtee Laagrist Sakuni. Jooksudistants sulgeb 3. augustil terveks päevaks liikluse järgmistel Tallinna tänavatel: Kalaranna tn, Kalasadama tn, Põhja pst, Suur-Rannavärava tn (Põhja pst – Rannamäe tee), Rannamäe tee, Kanuti tn, Aia tn, Viru tänavast edasi läbi Raekoja platsi, Harju tänav kuni Vabaduse väljak.

Pühapäeval, 4. augustil toob Tallinna linnaliiklusesse muudatusi samuti triatlonifestivali programmi kuuluv Škoda Laagri 4:18:4 lühitriatlon. Liikluse sulgemisega ajavahemikul kella 9-12 peab arvestama Kalaranna, Tööstuse (Kalaranna tn – Kopli tn vaheline lõik), Kopli (Tööstuse tn – Kaluri tn vaheline lõik) ja Pelguranna tänavatel, samuti teistel Tallinna Linnahalli lähiümbruses asuvatel tänavatel ja kergliiklusteedel.

Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet ka infotelefonilt numbril 5151172 (Tallinn) või 53001707 (Harjumaa). Põhjalik liiklusinfo koos skeemidega on saadaval aadressil trismile.ee/liiklus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles