Simsoni nimetatakse viie energiavoliniku kandidaadi seas

Pärnu 17AUG18 Pildil Kadri Simson.

FOTO: Urmas Luik/Parnu Postimees

Eesti kandidaati Euroopa Komisjoni voliniku kohale Kadri Simsoni peetakse koos Rumeenia, Poola, Leedu ja Sloveenia poliitikutega üheks võimalikuks energeetikavoliniku kandidaadiks.

ERRi uudisteportaalile ütles Kadri Simson, et tema senine kogemus annab vajalikud eeldused energeetika, majanduse või transpordiga tegelemiseks, aga täpsed vastutusvaldkonnad otsustab Euroopa Komisjoni president kaaludes kõigi volinikukandidaatide rollijaotust ning Komisjoni president peaks alustama volinikukandidaatidega kohtumisi portfellide jaotuse otsustamiseks pärast seda, kui kõik 26 kandidaati on nimetatud. 

«Kuna Ursula von der Leyeni kõnes Euroopa Parlamendi ees oli kliimaeesmärkidel väga kaalukas roll, võib eeldatavalt ka senine energeetika- ja kliimaportfell muutuda,» ütles Simson.

Rumeenia uudistekanali HotNews.ro andmetel on nende nähtud dokumendi kohaselt just Eestil, Rumeenial, Leedul ja Sloveenial huvi energeetikavoliniku portfelli vastu. 

Kandidaatideks oleksid lisaks Simsonile Poola volinikukandidaat Krzysztof Szczerski, Sloveeniast Janez Lenarcic, Rumeeniast Luminița Odobescu ning Leedust kas Virginijus Sinkevicius, Linas Linkevicius võis Saulius Skvernelis, edastab väljanane.

Tagasi üles