Galerii: 500 reservohvitseri kogu maailmast mälestas Eesti eest langenuid

Rahvusvahelise reservohvitseride kogunemise avamisel kommunismiohvrite memoriaali juures mälestas üle 500 reservväelase kogu maailmast Eesti eest langenud ohvitsere ja kommunismi kuritegude tõttu elu jätnud inimesi.

Reservohvitseride konföderatsiooni president kolonel Christopher Argent ütles kohtumist avades, et pole paremat kohta kui Eesti, mis meenutaks NATO riikidele nende vastastikkuseid kohustusi. «Tänased ohud ei ole pelgalt kineetilised, vaid palju keerukamad ja raskemini tuvastatavad, kui me külma sõja veteranidena olime harjunud mõtlema,» sõnas Argent ja lisas, et kõik peavad meeles pidama ajaloo õppetunde ning kindlustama, et need ei korduks.

Kindralmajor Indrek Sireli sõnul meenutab kommunismiohvrite memoriaal nii toonase Eesti juhtkonna otsuseid kui ka tänaste reservohvitseride kandvat rolli arvamusliidritena. «Reservohvitseridel on lisaks reservväelaste kõrge valmisoleku kindlustamisele oluline roll riigi jaoks oluliste otsuste suunamisel,» ütles kindralmajor Sirel. «Reservvägi on meie riigikaitse  olulisim osa, algav kogunemine annab meile võimaluse jagada oma kogemusi ja õppida teistelt,» lisas ta.

Pidulik rivistus avas nädalapikkuse ürituste seeria, mille raames reservohvitserid võtavad mõõtu sõjalis-sportlikul võistlusel, harjutavad tsiviil-militaarkoostööd ja kriisiolukordadega toimetulekut ning  diskuteerivad reservväe rolli üle NATO riikides. Eraldi seminar on pühendatud noortele reservohvitseridele ning nende paremale kaasamisele riigikaitsesse.

Kogunemisel osaleb üle 500 reservväelase 26 riigist. Lisaks NATO ja Euroopa Liidu riikidele on kohal reservohvitserid Lõuna-Aafrikast, Argentiinast, Tuneesiast ja Ukrainast.

1948. aastal loodud rahvusvaheline reservohvitseride konföderatsioon CIOR (Confédération Interalliée des Officiers de Réserve) on suurim reservohvitseride esindusorganisatsioon maailmas, mis ühendab pea miljonit reservväelast 36 riigist. Organisatsiooni peamised ülesanded on NAT nõustamine ja toetamine reservteenistuse küsimustes, reservväelaste esindamine suhetes tööandjatega ning reservohvitseride professionaalne arendamine. 1997. aastal asutatud Eesti Reservohvitseride Kogu ühendab täna pea 400 reservohvitseri erinevatelt elualadelt. Sel aastal on Eesti koos Ühendkuningriigiga CIORi eesistujamaa.

Tagasi üles
Back