R, 20.05.2022

Siseministeerium asub sisekaitse reservi looma

Sven Randlaid
, Toimetaja
Siseministeerium asub sisekaitse reservi looma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Abipolitseinike kursus Sisekaitse Akadeemias..
Abipolitseinike kursus Sisekaitse Akadeemias.. Foto: Raigo Pajula.

Selleks, et tagada riigikaitseliste kriiside puhul tõhus ülesannete täitmine sisejulgeoleku haldusala puudutavates tegevustes, on siseministeeriumil plaanis luua sisekaitse reserv.

Siseminister Mart Helme (EKRE) sõnul võimaldab sisekaitse reserv siseministeeriumi haldusalas saavutada vajaliku tegutsemisvõime, mis vastab võimalikele, kuigi vähetõenäolistele ohtudele ja kindlustab sisekaitse ülesannete täitmise jätkusuutlikult ka kriiside puhul.

Loodava reservi funktsioonideks oleks piirikaitse tugevdamine kriiside korral, massiliste korratuste ohjamine ning objektikaitse tagamine võimalike eriolukordade puhul.

Siseministeerium on alates maikuust analüüsinud ja välja töötanud uusi ning tõhusamaid võimalusi sisejulgeoleku tagamiseks kriisiolukordade puhul ning lähtutud on ka Gruusia ning Ukraina konfliktide õppetundidest.

«Kui hädaolukordade lahendamisele kaasatakse rahuaja reserve nagu abipolitseinikud ja vabatahtlikud ning kriiside lahendamisele kaasatavad asutused, siis riigikaitseliste kriiside korral pole rahuaja reservid täies ulatuses kaasatavad ega piisavad toetamaks siseministeeriumi haldusala tegevusi riigikaitse ülesannete täitmisel ja sisekaitse tagamisel,» märgitakse ministeeriumi pressiteates.

Siseministeerium tutvustab lähinädalatel sisekaitse reservi moodustamise plaani lähemalt.

Sisekaitse reservi loomise ideega tuli valimiste aegu välja EKRE ning see kuulub ka vabariigi valitsuse 100 päeva plaanis kokkulepitud tegevuskava hulka.

Märksõnad
Tagasi üles