Muusik Kõmmari surma kohtueelne uurimine jõudis lõpule

Raivo Rätte ehk Kõmmari.

FOTO: Kosmikud

Kosmikute kitarristi Raivo Rätte ehk Kõmmari surmaga lõppenud peretüli uurimine on lõppenud ning materjalid edastatud Põhja ringkonnaprokuratuurile.

Kriminaalmenetlus alustati mullu juulis karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb surmaga lõppenud raske tervisekahjustuse tekitamist. Lõplik kvalifikatsioon selgub pärast kõigi menetlustoimingute lõppu, ütles prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas BNS-ile.

«Tänaseks on tõendite kogumine lõppenud ning kriminaalasja toimik on prokuratuuris. Anname avalikkusele teada, kui kriminaalasi on jõudnud lõpliku menetlusotsuseni,» märkis Kallas.

Juba mullu suvel esitati kahtlustus Kõmmari surmani viinud kuriteos 27-aastasele Karelile, kes sõitis talle oma autoga otsa.

Mullu 19. juulil kell 00.09 sai häirekeskus teate lähedaste vahelisest tülist Tallinnas Nõmme linnaosas Kivi tänaval. Teates väideti, et Kivi tänaval ründas 48-aastane Rätte 27-aastast Karelit ja oma 40-aastast ekskaasat. Kohale jõudnud politseinikud leidsid sündmuspaigalt avariilise sõiduauto Audi A6, katkise aia ning selle juurest raskelt viga saanud Rätte.

Muusik toimetati küll haiglasse, kuid arstidel ei õnnestunud tema elu päästa. 

Järgmisel päeval taotles prokuratuur kohtult Kareli vahistamist, kuid kohus sellega nõus ei olnud, kuna leidis, et too on varem kriminaalkorras karistamata ning tema pakkuminek pole tõenäoline.

Tagasi üles