Prokuratuur saatis Marti Kuusiku kriminaalasja kohtusse
Uuendatud kl 19.30

Marti Kuusik.

FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Viru ringkonnaprokuratuur saatis perevägivallas süüdistatava endise väliskaubanduse ja IT-ministri Marti Kuusiku (EKRE) kriminaalasja kohtusse.

Ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova kinnitas Postimehele, et kriminaalasi saadeti kohtusse eelmisel nädalal.

Eksminister Marti Kuusiku suhtes alustati kriminaalmenetlust tänavu 29. aprillil kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel tema kohta meedias esitatud väidetava koduvägivalla uurimiseks. Vähem kui kaks päeva ministriametis olnud Kuusik esitas tagasiastumispalve, kinnitades, et tema vastu esitatud süüdistused on laim.

Tagasiastumist põhjendas Kuusik sooviga tagada ametisse astunud valitsusele töörahu ning keskenduda kriminaalasjas enda kaitsmisele. Tema elukaaslane eitas koduvägivalda.

«Mul on olnud taotlus elada väga ilusat pereelu, aga on olnud tõususid, on olnud mõõnasid ja juba see asjaolu, et ma olen kaks korda lahutatud, näitab, et minu elus kahtlemata oli probleeme. Aga neid probleeme üleüldse inimeste pereelus esineb vist lausa pooltel juhtudel, minu teada, mis lõpevad lausa lahutusega,» rääkis Kuusik «Ringvaates».

«Kuid asjaolu, et ma olen kaks korda ka abiellunud sama naisega, kinnitab seda, et meid on sidunud mingid väga olulised asjad,» tõi Kuusik esile.

Tagasi üles