Kadri Simson selgitas, miks ta on riigikogu istungitelt puudunud

Kadri Simson.

FOTO: Sander Ilvest

Keskerakonna aseesimees ja Euroopa Komisjoni voliniku kandidaat Kadri Simson vastas täna ilmunud Eesti Päevalehe juhtkirjale, et riigikogu istungitelt puudumist terviseprobleemidega selgitades oli see põhjendatud, kuna ta käis kehavälise viljastamise protseduuril. 

Simson teavitas läbi sotsiaalmeedia, et Eesti Päevalehe juhtkirjas esitatud väide, nagu tal poleks õigust olnud põhjendada oma puudumist neljalt riigikogu istungilt 2016. aasta märtsis terviseprobleemiga- ei vasta tõele. «Minu toonane eemalviibimine tulenes IVF protseduurist, mis ebaõnnestus,» kirjutas Simson. IVF (In Vitro Fertilization) on munaraku kehaväline viljastamine. «Nagu olen selgitanud ka varem, polnud tegemist haigusega, kuid siiski selgelt tervisliku põhjusega,» edastas Simson. Ta lisas, et riigikogu liikmetel ei ole võimalik ametlikult puhkust vormistada.  

«Eestist eemal viibimisega püüdsin vähendada võimalikku negatiivset mõju, mida tolleaegsed poliitilised pinged Keskerakonnas selles olukorras kaasa tõid,» sõnas Simson. 

Ta lisas, et ka 2016. märtsi reisi eest tasus tema elukaaslane oma isiklikult pangaarvelt. «Neid ei tasunud ükski ettevõte ega muu sponsor. Nii uurimise alguses kui lõpus kinnitati prokuratuuri poolt, et mind ei ole põhjust seostada ühegi seaduserikkumisega,» selgitas Simson ja lisas, et teiste inimeste reisikulude tasumise osaga ei olnud ega pidanud kursis olema. 

Tagasi üles