N, 30.11.2023

Kuusikule esitati süüdistus ühes episoodis

Georgi Beltadze
, reporter
Facebook
Comments 22
Marti Kuusik.
Marti Kuusik. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Viru ringkonnaprokuratuur on esitanud endisele väliskaubandus- ja IT-ministrile Marti Kuusikule (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) süüdistuse kehalises väärkohtlemises ühes episoodis.

Millal, kus, kuidas see episood täpselt välja nägi ja kuidas seda tagantjärele tõendatakse – selle kohta prokuratuur teavet praegu ei jaga.

«Arvestades menetlusosaliste ning ausa õigusemõistmise huve, ei ole prokuratuuril süüdistuse täpse sisu kohta võimalik hetkel avalikkusele infot anda. Oma tõendeid esitab prokuratuur kohtus,» ütles Postimehele Viru ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova.

Kriminaalasi Kuusiku suhtes saadeti kohtusse eelmisel nädalal.

Eksminister Kuusiku suhtes alustati kriminaalmenetlust tänavu 29. aprillil kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel tema kohta meedias esitatud väidetava koduvägivalla uurimiseks. Vähem kui kaks päeva ministriametis olnud Kuusik esitas tagasiastumispalve, kinnitades, et tema vastu esitatud süüdistused on laim.

Tagasiastumist põhjendas Kuusik sooviga tagada ametisse astunud valitsusele töörahu ning keskenduda kriminaalasjas enda kaitsmisele. Tema elukaaslane eitas koduvägivalda.

«Mul on olnud taotlus elada väga ilusat pereelu, aga on olnud tõususid, on olnud mõõnasid ja juba see asjaolu, et ma olen kaks korda lahutatud, näitab, et minu elus kahtlemata oli probleeme. Aga neid probleeme üleüldse inimeste pereelus esineb vist lausa pooltel juhtudel, minu teada, mis lõpevad lausa lahutusega,» rääkis Kuusik ETV saates «Ringvaade».

«Kuid asjaolu, et ma olen kaks korda ka abiellunud sama naisega, kinnitab seda, et meid on sidunud mingid väga olulised asjad,» tõi Kuusik esile.

Facebook
Comments 22

Märksõnad

Tagasi üles