Hullud mehed panevad oma autod proovile
Reportaaž USA džiibifännide festivalilt

Selliseid meetrikõrguseid astanguid Steelbenderi ehk Terasepainutaja rajal ületavad vilunud maasturijuhid muretult.

FOTO: Priit Pullerits

Ameerika maasturifanaatikute kokkutulekul võtavad enesekindlad mehed rataste alla rajad, kus lihtsurelik ei suuda pöörasemates kohtades ettegi kujutada, mismoodi läbida neid nii, et masin jääks terveks ja ise ellu.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

«Äge auto!» kiitsin rohelise kõrge vedrustusega bagi juhti. Väike kiitus on alati hea moodus inimestega jutule saada.

Tema masin oli Metal Masheri ehk Metallipurustaja rajal tõesti eriline. Näiteks polnud sel uksigi. Kui kaasa sõitnud naine bagist välja või sinna sisse tahtis saada, haaras ta käega tugevdatud raamist ja vinnas end üle auto ääre.

Loode-Ameerikast Washingtoni osariigist saabunud bagimees oli lasknud oma sõiduki ehitada sõpradel, sest ta on andunud džiibimeeste kokkutulekul käija – tänavune oli tal juba 15. kord Moabis ja rohelise bagiga kuues kord. Kui uurisin, kui palju bagi maksma läks, ütles ta naerdes, et ei mäleta. Kui küsisin, kas ta ei mäleta seepärast, et naine istub kõrval ja ta ei taha, et naine saaks teada, kui suure summa ta oma hobi peale hakkama pani, teatas naine, et mees soetas oma sõiduki enne, kui nad abiellusid. Mees ütles, et kui ta peaks oma masina ära müüma, küsiks ta selle eest sada tuhat dollarit. Sada tuhat!...

Tagasi üles