L, 25.03.2023

Riigikontrolli audit: haiglad satuksid kriisi ajal hätta

Helen Mihelson
, reporter
Riigikontrolli audit: haiglad satuksid kriisi ajal hätta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 16
Märtsis Viljandi haigla intensiivravi osakonnas korraldatud evakuatsiooni- ja kriisireguleerimisõppus. Riigikontrolli auditi järgi pole haiglad elektrikatkestuse korral suutelised nõutud aja jooksul teenuseid osutama. 
Märtsis Viljandi haigla intensiivravi osakonnas korraldatud evakuatsiooni- ja kriisireguleerimisõppus. Riigikontrolli auditi järgi pole haiglad elektrikatkestuse korral suutelised nõutud aja jooksul teenuseid osutama. Foto: Elmo Riig / Sakala

Riigiasutused pole hädaolukordade lahendamiseks valmis, hoiatab riigikontroll ülikriitilises auditis, mis seab kahtluse alla ka selle, kas ja mil määral suudavad haiglad kriitilisel hetkel abi pakkuda.

Kui avalikkusele avaldas riigikontroll auditi tulemustest aasta tagasi vaid kokkuvõtte ja dokumendi sisulisele osale seati 2023. aastani juurdepääsupiirang, siis Postimehe käsutuses on dokumendi täistekst.

Muu hulgas selgub sellest, et kui Eestit peaks tabama ulatuslik elektrikatkestus, milleks piisab ka tavalisest sügistormist, puudub paljudel haiglatel võimekus iseseisvalt hakkama saada.

Märksõnad
Tagasi üles