Reid Harjumaal: ligi pooled kontrollitud bussireisijatest sõitsid kinnitamata turvavööga

Turvavöö bussis

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Harjumaal tehtud kontrolli käigus tabati 240 bussireisijat, kelle turvavöö oli jäänud kinnitamata.

Täna kontrollisid liiklusjärelevalvekeskuse ametnikud Harjumaa ida- ja läänesuunal bussides turvavööde kasutamist. Kontrollitud 33 bussis viibis kokku 508 reisijat, kellest turvavööga oli kinnitamata lausa 240, teatas Põhja prefektuur.

Kontrollreidil osalenud patrullgrupi välijuht Villu Küttner ütles, et mitmed reisijad tõdesid, et kinnitavad turvavööd bussides senisest enam just juuli kuus Kloogarannas toimunud õnnetuse tõttu, kus sai enam kui kakskümmend inimest vigastada.

Need, kes polnud ennast kinnitanud või seisid lausa püsti, põhjendasid seda vabade istekohtade puudumisega või sellega, et neil oli ainult üks peatus veel sõita. 

«Kui bussis on turvavööd olemas, tuleb need kindlasti kinnitada. Ohtlikud olukorrad juhtuvad alati ootamatult ning nõnda lihtne tegevus nagu turvavöö kinnitamine aitab vältida raskeid vigastusi,» üles Küttner.

Täna kedagi ohutusnõuete rikkumise eest ei karistatud, kuid politseinikud jäävad lootma, et inimesed on tulevikus hoolikamad ja kinnitavad enne sõidu alustamist nõuetekohaselt turvavöö.

Tagasi üles