Endised peaministrid vastavad: ametist peaks lahkuma Ratas, Helme või Vaher?
Oravad Ratasega sööma ei läinud

Reformierakondlased Siim Kallas, Andrus Ansip ja Taavi Rõivas jätsid esmaspäeval Stenbocki majas toimunud peaministrite ühislõunale minemata.

Peaminister Jüri Ratas võõrustas esmaspäeval Stenbocki majas endiseid Vabariigi Valitsuse juhte, et vahetada traditsioonilisel ühislõunal üheskoos mõtteid riigi tuleviku üle.

Kella 11 ilmusid kohale Tiit Vähi, Andres Tarand, Juhan Parts, Mart Siimann ja peaminister Jüri Ratas. Mõnikümmend minutit hiljem ilmus kohale ka Edgar Savisaar. Vaata videost, mida endised peaministrid hetke poliitolukorra kohta arvavad. 

Reformierakondlased Taavi Rõivas, Andrus Ansip ja Siim Kallas otsustasid, et ei lähe Jüri Ratasele Stenbocki majja külla.

«Mul on täna pulma-aastapäev. Ma arvan, et see päev on perega veetmiseks,» ütles Rõivas. 

Andrus Ansip ei läinud põhimõtte pärast. «Ma ei taha oma kohalolekuga öelda, et olen selle valitsusega rahul. See on masendav, millisesse olukorda on lühikese ajaga Eesti riik viidud,» ütles ta. 

«See ei ole see valitsus, millele ma tahaks kuidagigi anda oma moraalset tuge. Ma näen, kuidas lagastatakse meie riiki ja valitsust kui institutsiooni. Tordi söömine Helmete juures ja see pilt, kus nad irvitavad valitsuse üle mures olevatele inimesetele näkku... Kas peaksin tõesti minema nüüd pidusöömale? Ei tunne seda vajadust,» ütles Ansip. 

Kohtumisest ei võtnud osa ka isamaalane Mart Laar. 

Tagasi üles
Back