iDeal kampaania

Reiting: Reformierakonna mäekõrgune ülekaal püsib

Kaja Kallas Reformierakonna üldkogul Ugalas

FOTO: Elmo Riig

Reformierakonna mäekõrgune ülekaal püsib ja Keskerakond on jätkuvalt kindlalt teisel kohal, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel Norstat Eesti AS-i läbiviidud iganädalasest uuringust. 

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 22. juulist 19. augustini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti vabariigi kodanikku. Ülekaaluka liidrina jätkab Reformierakond 36,1 protsendiga, kuid nädal tagasi avaldatud tulemustega võrreldes on nende toetus siiski 1,3 protsenti madalam. Teisel kohal on Keskerakond 20,3 protsendiga, kelle reiting on samal ajal paranenud 1,1 protsendi võrra. Kolmandal kohal on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 15,7 protsendiga, kelle reiting nädalaga muutunud ei ole. Esikolmikule järgnevad Sotsiaaldemokraatlik Erakond 10,4 ja Isamaa kaheksa protsendiga. 

Hoolimata viimase nädala trendidest ületab opositsiooni toetus jätkuvalt koalitsiooni oma. Opositsioonierakondi toetab kokku 46,5 protsenti küsitletutest ning koalitsioonierakondi 44 protsenti. 

Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning statistiline viga on +/- 1,55 protsenti. Sellisel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest. Nelja nädala koondtulemuste presenteerimine andis kõikide valimiseelsete küsitluste seas kõige täpsema tulemuse, erinedes tegelikest valmistulemustest maksimaalselt vaid 0,9 protsenti.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut on 2016. aasta jaanuaris asutatud mõttekoda, mis uurib ja analüüsib Eesti ühiskonnas toimuvaid sotsiaalseid protsesse.

Tagasi üles