Oma venna surnuks tulistanud mehe vanglakaristus jäi muutmata

Pärandivaidluse käigus venna tapnud Heiki Hansalu kohtuotsust kuulamas.

FOTO: Pilt videost

Mullu suvel oma venna päranditüli käigus surnuks tulistanud mehe vanglakaristus jäi muutmata, sest riigikohus ei võtnud tema kaitsja kaebust arutusele.

Kuna riigikohus 45-aastase Heiki Hansalu kaitsja kaebust ei aruta, siis jõustus talle tapmise eest mõistetud üheksa-aastane vanglakaristus. 

Lääne ringkonnaprokurör Merry Tiitus taotles kohtuvaidlusess Hansalule tapmise eest 11 aasta pikkust vangistust. Hansalu kaitsja Vladimir Sadekov toonitas kaitsekõnes, et tema kaitsealune kasutas oma seaduslikku püstolit enesekaitseks ning ta ei soovinud venda tappa. Kaitsja hinnangul tulnuks Hansalu tapmise süüdistuses õigeks mõista.

Süüdistuse järgi läks Hansalu möödunud aasta 2. juulil kella 22 paiku Ahaste külas asuva talumaja juurde, kaasas laetud püstol Makarov. Seal tekkis tal konflikt vanema vennaga, kes oli end talumajja lukustanud.

Sõnavahetuse järel tulistas Hansalu püstolist vähemalt seitse lasku, mis tabasid suletud välisukse taga olnud 55-aastast venda, kes suri saadud vigastustesse kohapeal.

«Prokuratuur on veendunud, et tegu ei olnud enesekaitseolukorraga, kus olnuks põhjendatud terve püstolisalve tühjendamine inimese suunas,» ütles prokurör Merry Tiitus.

Karistusseadustik näeb tapmise eest ette kuue kuni 15-aastase vangistuse.

Tagasi üles