Politsei luubi all: Jaak Madison oli kinni peetud Hannes Rummuga politseijaoskonnas samal ajal

Jaak Madison. FOTO: Mihkel Maripuu/EESTI MEEDIA/SCANPIX

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige ja abipolitseinik Jaak Madison viibis alkoholijoobes rooli tagant tabatud Hannes Rummuga samal ajal politseijaoskonnas.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Tuuli Härson ütles Postimehele, et politsei kontrollib, kas Hannes Rummu joobes juhtimisega seotud teavet käideldi nõuetekohaselt.

«Kuna Jaak Madison viibis sel päeval abipolitseinikuna samas jaoskonnas, kuhu Rumm menetluse alustamiseks viidi, siis PPA kontrollib, kas Madison võis jaoskonnas temaga kokku puutuda. Praegu teadaolevalt viibisid nad politseijaoskonna ruumides samal ajal,» ütles Härson.

Härson lisas, et abipolitseinikule kehtivad nõuded on paika pandud abipolitseiniku seaduse ja ministri määrusega ning erakonda kuulumise keeldu neis ei sisaldu. «Politseiametnike puhul on politsei ja piirivalve seaduses seatud piirang, et politseiametnik ei või olla erakonna liige,» märkis pressiesindaja.

Jaak Madison tegi hiljuti sotsiaalmeedias postituse, milles märkis, et talle teadaolevalt ei ole politsei- ja piirivalveameti juht Elmar Vaher usaldusväärne. Madison ise on Delfile väitnud, et kuulis Rummu juhtumist tuttavate kaudu. 

Tagasi üles
Back