N, 26.05.2022

Nõmmel avati president Lennart Meri mälestuspink

BNS
Nõmmel avati president Lennart Meri mälestuspink
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Lennart Meri juubel.
Lennart Meri juubel. Foto: Peeter Langovits

Täna avati Tallinnas Nõmme gümnaasiumi hoovis mälestuspink president Lennart Merile. 

Lennart Merile nimelise pingi panemise idee pakkusid välja Nõmme asumiseltsid, edastas linnaosavalitsus. Pingi asukohaks valiti välja Nõmme gümnaasiumi hoov, kuna just selles koolis on õppinud ka Lennart Meri ise.

Pink pandi kunagise Nõmme gümnaasiumi direktori Alfred Teaste mälestuspingi kõrvale. Pingi avamisel osalesid kooli esimese ja 12. klasside õpilased ning õpetajad ja lapsevanemad.

Nimeplaadi kinnitasid pingile Lennart Meri poeg Mart Meri, Nõmme linnaosavanem Grete Šillis, Nõmme gümnaasiumi direktor Riho Uulma ja Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.

Mart Meri rääkis oma sõnavõtus, et Lennart Meri oli väga uudishimulik ning uudishimu on see, mis paneb nii õpetajad kui õpilased tegutsema. Ta avaldas lootust, et täna avatud pingist võikski saada kooli hoovis just uudishimu pink.

«Kuigi Lennart Meri arvamused olid nii mõnigi kord väga teravad ja ta ei häbenenud öelda, mida mõtleb, oli see tingitud murest oma riigi tuleviku pärast. Ta suutis tihti saavutada nii mõnegi jaoks võimatut vaid oma karismaatilisust ja sisemist sära kasutades,» sõnas Šillis.

Märksõnad
Tagasi üles