E, 4.12.2023

Tänavune autovaba päev peetakse Balti jaama ümbruses

Uwe Gnadenteich
, reporter
Copy
Mullune autovaba päev Kaarli puiesteel ja Vabaduse väljakul
Mullune autovaba päev Kaarli puiesteel ja Vabaduse väljakul Foto: Eero Vabamägi

Tallinna linnavalitsus andis täna loa piirata 22. septembril, autovabal päeval liiklust Balti jaama ümbritseval alal.

22. septembril on mootorsõidukitele suletud Nunne tänav Toompuiesteest kuni Suur- Kloostri tänavani; Põhja puiestee Suurtüki tänavast kuni Kesk-Kalamaja tänavani ja Kopli tänav Vana-Kalamaja tänavast kuni Kotzebue tänavani.

Autovabal päeval ja sellele järgneval esmaspäeval luuakse Nunne tänava-Toompuiestee ristmikule ajutine ülekäik, millega katsetatakse Vana-Kalamaja tänava pikendamise projekti.

Päeva jooksul toimub terve rida ekskursioone, võistlusi, mänge ja arutelusid. Kell 12 algab orienteerumisvõistlus ühistranspordiga. Võistlus käib neljas erinevas arvestuses: meeste, naiste, laste ja seenioride arvestus. Võistluse käigus läbivad võistlejad kahe tunni jooksul võimalikult palju kontrollpunkte, liikudes igal võimalusel ühistranspordiga ning valideerides selleks Ühiskaarti. Start antakse Tornide väljakult, võistlusrada kulgeb läbi erinevate linnaosade. Võistlus toimub juba seitsmendat aastat järjest.

Kavas on veel jalgsimatkad, mille kohad on juba täis, ning jalgrattaretked «Kalamaja avastamas», millele saab registreeruda siin.

Kell 15 algab Balti jaama endises ootepaviljonis suurejooneline rulavõistlus «Balta Session» ning kella 10-17 on võimalik Balti jaama trammipeatuse juures proovida erinevaid e-liikureid.

Kella 12-14 toimub Nunne tänaval foorum «Tuleviku Tallinn», kus lapsed ja noored räägivad kolmes paneelis (kooli hoov, kodu hoov ja linnatänav) sellest, milline võiks olla tuleviku linnaruum. Kolme paneeli kokkuvõtteid esitletakse autovaba päeva pealaval kell 14.30. Samuti tutvustatakse esitluse käigus Vana-Kalamaja tänava pikendamise projekti.

Autovaba päeva pealava asub Tornide väljakul. Programm sisaldab muuhulga akrobaatika, jõu- ja korvpallishow'd, MyFitness'i näidistreeningut ja soojendusvõimlemist, Tallinna huvikoolide õpilaste kontserti, Nukuteatri lavastust jpm. Päeva lõpetab ansambli Curly Strings kontsert.

Tornide väljakul asub ka PPA ja maanteeameti ühistel, kus jagub erinevaid tegevusi.  Samuti on avatud uuskasutus-rattalaat, kus igaüks võib müüa, vahetada või osta kasutatud rattaid. Tornide väljaku on ka lasteala, kus on batuut, ponisõit, ronimissein, maskott «Snupsi» jm. Kohapeal pakutakse tervislikku toitu.

Autovabal päeval sõidab Tallinna trammiliinidel eritramm T-11 (1936. aasta trammi mudel), mille järelkärul esinevad noored kodumaised muusikud. Balti jaama peatusesse on oodata trammi ca kell 12.15. Kuna T-11 eritramm ei sõida tavapärasel kiirusel ja ei peatu kõikides peatustes, on Balti jaama saabumise kellaaeg ligikaudne. Eritrammi T-11 tavapärasest aeglasem liikumiskiirus võib ajavahemikus kella 12-15 mõjutada ka teiste trammide väljumisaegu.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles