PILDID Õppus Põhja-Tallinnas: rongide kokkupõrkes said kümned inimesed viga ning maha voolasid ohtlikud kemikaalid

Neljapäeva hommikul peetakse Kopli kaubajaama ja Telliskivi loomelinnaku piirkonnas viimaste aastate suurim raudtee kriisiõppus.

«Mis hakkab juhtuma siis, kui reisirong ning kaubarong sõidavad raudteel ninapidi kokku, kaubarongist jookseb maha ohtlikke kemikaale, reisirongis on kümneid vigastatud inimesi ning lisaks levib lekkinud kemikaalidest tiheda asustusega piirkonna kohale mürgipilv? Tegevusse asuvad üheskoos päästeamet, Põhja päästekeskus, häirekeskus, politsei- ja piirivalveameti Põhja prefektuur, keskkonnaamet, Tallinna linn, Eesti Raudtee, Operail, Elron ja mitmed teised ametid,» kõlab õppuse kirjeldus.

«Kuna suurõppus võib tuua kaasa Telliskivi kandis autoga liiklejatele ebamugavusi, siis palume võimaluse korral ajavahemikus kella 10.30–13.00 seda piirkonda vältida. Jalakäijatele tänaval liiklemiseks takistusi ei ole,» ütles Eesti Raudtee turvajuht Marius Kupper. Tema sõnul peaksid aga piirkonnas viibivad inimesed arvestama võimalusega, et läheduses asuvatesse kohvikutesse ning töökohtadesse tullakse kaardistama inimeste arvu. «See tegevus on vajalik, kuna üks õppuse eesmärk on läbi harjutada evakuatsiooniplaanid. Inimesi reaalselt evakueerima ei hakata, vaid kõik saavad endale mälestuseks ühe toreda õppuse kleebise,» lisas turvajuht.

Õppuse näol on tegemist viimase kaheksa aasta suurima harjutusega raudteel, kus mängitakse läbi erinevad situatsioonid, nagu inimeste päästmine kokkupõrke läbi teinud reisirongist, keemiaõnnetuse likvideerimine õnnetusse sattunud kaubarongist kui ka inimeste evakueerimine piirkonnast. Peale operatiivtöötajate on õppusele lisaks oodata vaatlejateks üle 100 inimese, nende seas ka esindajaid Valgevene ning Leedu Raudtee ettevõtetest.

Raudteeõppus «Kopli raud» toimub Eesti Raudtee, Operaili, Elroni, politsei- ja piirivalveameti, päästeameti, häirekeskuse, Tallinna Kiirabi, tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti, Tallinna linnavalitsuse, USS Security, keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni koostöös.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles