Kõlvart tahab Tallinna TV 1. oktoobrist kinni panna (14)

Uwe Gnadenteich
, reporter
Copy

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teeb Tallinna Televisiooni (TTV) nõukogule ettepaneku teha otsus, et TTV lõpetaks tegutsemise senisel kujul telekanalina 1. oktoobrist.

«Telekanali ülalpidamine on kulukas ja samal ajal mitte eriti tõhus, sest inimeste meediatarbimise harjumused on muutunud. Informeerime tallinlasi edaspidi erinevate kanalite, sealhulgas telekanalite kaudu ja arvestame sellega, et inimesed veedavad järjest rohkem aega veebis ja sotsiaalmeedias ja järjest vähem televiisoriekraani taga,» ütles Kõlvart.

Kõlvarti ettepaneku kohaselt jääb TTV kaubamärgina alles ja sihtasutus jääb tootma linnauudiseid ja linnasaateid. Edaspidi hangitakse linnauudistele ja saadetele eetriaega teistest telekanalitest. TTV toodang peab olema mugavalt kättesaadav veebis ja nutiseadmete kaudu. Linnapea sõnul on ümberkorralduste tulemusel kavas jõuda väiksema eelarvega suurema hulga inimesteni. TTV eelarvet on kavas vähendada kuni 50 protsenti.

«Vabaneva raha suuname haridus- ja sotsiaalvaldkonda,» ütles Kõlvart.

Kui TTV nõukogu toetab linnapea otsust, tähendab see TTV töötajate arvu vähendamist kuni poole võrra. 

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Anto Liivat kiidab Tallinna TV tänasel kujul sulgemist: «Oleme juba aastaid teinud ettepanekuid lõpetada linlaste raha raiskamine Keskerakonna propagandakanalile.» Ta lisas, et TTV on alates 2011. aastast neelanud üle 28 miljoni euro linna raha, kuid pole kunagi täitnud eesmärki olla objektiivne ja tasakaalukas väärtuslikku infot pakkuv pealinna elu kajastav telekanal. 

«Sotsiaaldemokraadid on aastast aastasse teinud ettepanekuid suunata Tallinna TV raha sotsiaal- ja haridusvaldkonna täiendavaks rahastamiseks. On hea meel tõdeda, et lõpuks ometi on linnavõim meid kuulda võtnud. Esitame kindlasti Tallinna 2020. aasta eelarvesse ettepanekud, mida TTVst vabaneva rahaga linlaste heaks teha,» lisas Liivat.

Tallinna linnapea tegi 26. septembril ettepaneku Tallinna TV nõukogule sulgeda telekanal tänasel kujul.

Tagasi üles