Henn Põlluaas: laevahuku asjaolude lõplikuks väljaselgitamiseks tuleb avada uus uurimine

Henn Põlluaas.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Riigikogu esimehe Henn Põlluaasa arvates tuleb alustada Estonia katastroofi uue uurimisega, et välja selgitada kõik asjaolud, mis tol ööl juhtusid. 

«See on terve meie rahva tragöödia, aga samuti tragöödia Rootsi ja teiste riikide inimestele, kes sinna jäid,» edastas Põlluaas. Ka teda puudutas Estonia laevahukk isiklikult, kuna tol ööl olid laeval tema sugulased.

«Minu seisukoht on, et laevahuku asjaolude lõplikuks väljaselgitamiseks tuleb avada uus uurimine. Kui ei olnud teada, kui palju autosid ikka laeval oli ja milline oli nende tegelik last, oleks pidanud tuukrid laevale saatma ja selle selgeks tegema,» lausus Põlluaas. Ta leiab, et kui kahtlustati plahvatust, siis tuleks laevakere uurida.

«Kui taheti millegipärast edasine uurimine ära keelata ja laev betooniga katta, oleks pidanud küsima, miks. Kui uurimistulemused kuulutati täiesti pretsedenditult salastatuks, oleks pidanud küsima, miks ja kelle huvides kõike seda tehakse,» lisas ta.

Selline käitumine tõstatab rohkem küsimusi ja kahtlustusi õhku, kui annab vastuseid, mis kinnitaks või lükkaks ümber erinevaid versioone, selgitas riigikogu esimees.

«Tõde tuleb igal juhul avalikuks teha, kas see meeldib kellelegi või mitte. Alles siis saavad nii hukkunud, nende omaksed kui ka kogu ühiskond rahu,» kirjutas Põlluaas.

Tagasi üles