Tallinna TV koondas kaheksa töötajat

Tallinna TV.

FOTO: Uwe Gnadenteich

Eile oli viimane tööpäev kaheksal Tallinna TV töötajal, kelle ametikohad koondati päevapealt.

Koondatute seas on programmitoimetaja, välishangete toimetaja, kaks päevatoimetajat, finantsspetsialist, reporter-toimetaja, saatejuht ja arhiivitoimetaja. Siiani oli Tallinna TV-s põhikohaga tööl 30 inimest.

Sihtasutuse veebilehel on kirjas tunduvalt rohkem nimesid, kuid Tallinna TV juhatuse liikme Taavi Puki sõnul on seal kirjas kõik telekanali kaastöölised, mitte ainult põhikohaga töötajad. Nii näiteks on seal kirjas 11 operaatori nimed, kuigi põhikohaga on Tallinna TV-s tööl vaid kaks operaatorit. «Need nimed said omal ajal sinna kirja pandud seetõttu, et meie tähelepanu juhiti korduvalt sellele, et saadete tiitrites on paljude inimeste nimed, kes meie kontaktide nimekirjas ei kajastu. Nii saigi ka kõik kaastöötajad sinna kirja pandud,» selgitas Pukk.

«Näiteks operaatorid on ju teenuse osutajad, kes pakuvad oma teenuseid ka teistele telekanalitele. Nende käest oleme teenust tellinud vastavalt vajadusele ja ilmselt teeme seda ka tulevikus,» lisas ta.

Kuigi Pukk ajas juhatuse liikmena telekanali eelarve lõhki, pole talle seda eriti ette heidetud. «Eks nõukogu oli ju teadlik kõigest sellest, mida me eelmisel aastal tegime. Eelmine linnapea Taavi Aas väljendas ju nädalavahetusel sotsiaalmeedas oma pettumust Tallinna TV sulgemise üle. Temal linnapeana olid telekanaliga hoopis teised plaanid,» lausus Pukk.

Ka sihtasutuse Tallinna Televisioon nõukogu liige Andres Kollist ei näinud põhjust kellelegi midagi ette heita. «Me oleme nõukogus kasutanud sellist terminit nagu omaniku soov. Varem oli omaniku soov Tallinna TV vaatajaskonda kasvatada ja seda eesmärki püüti täita nii hästi või halvasti, kui osati. Nüüd on olukord muutunud ja omaniku soov on ka muutunud,» ütles Kollist Postimehele.

Ta lisas, et loomulikult arutas nõukogu korduvalt telekanali eelarve seisu, kuid loodeti lisaeelarvele ja teatud võlgade ajatamisele. «Võibolla püüdsid tegevjuhid liiga hasartselt omaniku soovi täita, põhimõtteliselt tegid nad seda, mida neilt oodati,» ütles Kollist.

Teine sihtasutuse nõukogu liige Helle Kalda ütles, et kui vaadata linnavolikogu poolt kinnitatud sihasutuse eelarvet, siis on selge, et juhatus elas pisut üle oma võimete. «Kui eelarve on kinnitatud, siis seda saab muuta ainult volikogu, selles suhtes olen ma juhatuse suhtes tõepoolest kriitiniline olnud. Kui on omaniku tahe olnud, et eelarve on sellise summa juures, siis seda tuleb ka täita,» rõhutas Kalda. Samas ei pidanud ta vajalikuks telekanali juhtkonnas muudatuste tegemist.

Tallinna TV programm on täna eetris viimast päeva. Alates 1. oktoobrist toodetakse vaid uudisklippe, mida saab esialgu näha telekanali veebilehel. Edasise tegevusplaani peab juhatus esitama nõukogule 21. oktoobriks.

Tagasi üles