Saksa meedia: Berliinis tšetšeeni mõrvamiseks kasutatud püstol müüdi omal ajal Eestisse

Zelimhan Hangošvili mõrvapaik Berliinis Kleiner Tiergarteni pargis.

FOTO: Paul Zinken / dpa / AFP / Scanpix

Berliinis augustis mõrvatud Gruusia kodakondsusega tšetšeeni Zelimhan Hangošvilit tulistati kuklasse püstoliga, mis müüdi enam kui 30 aastat tagasi Austriast Eestisse.

Uurijad avastasid mõrvarelva ajalugu uurides, et Glock-tüüpi püstol müüdi 1986. aastal Autriast Eestisse, mis oli sel ajal Nõukogude Liidu okupatsiooni all. Eestis vahetati tõenäoliselt välja püstoliraud, et relva päritolu jälgi segada, vahendab Spiegel Online.

Eestist jõudis püstol teadmata ajal Poola pealinna Varssavisse. Uurijad usuvad, et Hangošvili tapmises kahtlustatav Vadim Sokolovski sai relva kaasosaliste käest Varssavis, kui ta oli teel Berliini.

23. augustil lasti Berliini kesklinnas Kleiner Tiergarteni pargis kahe lasuga kuklasse maha Gruusia kodakondsusega tšetšeen Zelimhan Hangošvili. Saksa võimud pidasid tapmises kahtlustatuna kinni 49-aastase Venemaa kodakondsusega Vadim Sokolovski, kes oli saabunud Saksamaale veidi enne kuriteo sooritamist. Pealtnägijate sõnul saabus kahtlusalune kuriteopaika jalgrattal. Tema jalgratas, parukas ja summutiga püstol Glock 26 leiti tänu pealtnägijatele hiljem Spree jõest.

Politsei leidis mõrvarelva Spree jõest.

FOTO: Paul Zinken / AFP / Scanpix

Saksamaa õiguskaitseorganid peavad eelmisel reedel Berliinis toime pandud tapmist Venemaa eriteenistuste tellimustööks.

Spiegeli hinnangul viitab kõik kuriteo poliitilisele iseloomule. Teisisõnu, pärast Skripalide juhtumit tegutses Venemaa sarnase stsenaariumi järgi ka Saksamaal. «See võib viia diplomaatilise kriisini,» märkis väljaanne.

Zelimhan Hangošvili oli Gruusia eriüksuse endine võitleja ja Tšetšeenia sõja veteran.

Tagasi üles
Back