Peatumismärguannet eiranud mees ründas Hiiumaal politseinikke

Pipragaas.

FOTO: Erik Prozes

Kärdla politseipatrull pidas eile õhtul kinni peatumismärguannet eiranud ja politseinikku löönud mehe.

Mitu inimest teatas eile õhtul kella 20.30 paiku häirekeskusele teada, et Kärdlas Pae tänaval sõidab ringi valget värvi sõiduk, mille roolis võib olla joobes autojuht. Teatele reageerinud politseipatrull märkas kirjeldusele vastavat Mercedes-Benzi sõitmas Linnumäe külas ja andis juhile peatumismärguande.

Juht eiras märguannet ja lisas politseid nähes kiirust. Lõpe külas taluhoone läheduses auto siiski peatus.

Patrullpolitseiniku auto juurde jõudes viibis sõidukis kolm inimest, kellest ükski ei istunud juhi kohal. Sõidukist väljus tagaistmel istunud agressiivne mees, kes lõi temaga vestlust alustanud politseiametnikku. Politseinik kasutas teda rünnanud mehe suhtes gaasi, misjärel läks mees läheduses olnud taluhoonesse. Samuti jõudis majja minna veel teinegi autos olnud mees.

Politseinikele maja ust ei avatud. Sündmuskohal olnud politseinikud kaasasid lisajõude ja sisenesid kella 22 ajal majja, misjärel viidi kõik kolm autos olnud meest asjaolude selgitamiseks jaoskonda. Kogutud info viitab, et autot juhtis 36-aastane juhtimisõiguseta mees, kellel politseinikud mõõtsid ka joobe.

«Täname tähelepanelikke ja hoolivaid kodanikke, kes märkasid võimalikku ohtlikku autojuhti ning sellest koheselt teada andsid. Nii saime kiiresti reageerida ja ohtliku liikleja kinni pidada,» sõnas Kärdla jaoskonna juht Moonika Raudsepp.

36-aastase mehe suhtes alustati väärteomenetlus juhtimisõiguseta ja joobes juhtimise ning peatumismärguande eiramise eest. Samuti alustati mehe suhtes kriminaalmenetlus vägivalla eest võimuesindaja vastu ning ta peeti kahtlustatavana kinni.

Tagasi üles