Endise riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse peale esitati kuriteoteade

Startis Savisaare protsessi asjaosaliste eelistung. Pildil riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

FOTO: Mihkel Maripuu

Ekskohtunik Leo Kunman esitas endise riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse ja Põhja ringkonnaprokuröri Triinu Olevi peale kuriteoteate.

Tänasel Savisaare protsessiks ristitud kohtuistungil teatas ekskohtunik Leo Kunman, kelle venda Vello Kunmani süüdistatakse Edgar Savisaarele meelehea pakkumises, et on alust arvata, et Evestus pressis ülekuulamistel Priit Kutserilt välja tunnistusi ning esitas selle tõestamiseks kuriteoteate.

Väidetavalt lindistas Priit Kutser salaja oma ülekuulamisi ning nende lintide pealt selgub, et Kutserile pakuti prokurör Evestuse poolt lõpetada Priit Kutseri kohtuasi opurtuniteediga siis, kui ta annab Savisaare vastu süüd näitavaid ütluseid.

Nüüd on läinud liikvele paberkandjal redigeeritud tekst, kus on väidetavate lindistuste üleskirjutus. «See tekst edastati ka mulle ning sellepärast ma tegin tõesti taotluse kriminaalasja algatamiseks. Sellest tekstist selgub, et prokurörid sundisid Kutserit andma Savisaare vastu valeütluseid,» selgitas Leo Kunman oma taotluse põhjust.

Riigiprokuratuur kinnitas, et selline kaebus Evestuse ja Olevi peale on neile tõepoolest laekunud ning see lahendatakse seaduses ettenähtud korras.

Postimehe käsutuses olev väidetav üleskirjutis Kutseri lindistustest koosneb neljast kohtumisest, milles osalevad Priit Kutser, riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, Põhja ringkonnaprokurör Triinu Olev ning advokaat Raiko Paas.

Evestus ütles mullu detsembris ERR-ile, et ta on kuulnud neist lindistustest. «Me ei saa kunagi välistada, et vastaspool võib lindistada vestlust prokuröriga, aga mingeid salavestlusi ei ole ma kellegagi pidanud,» ütles Evestus.

«Priit Kutseri ja tema kaitsjaga, juures oli ka Savisaare protsessi abiprokurör Triinu Olev, oleme arutanud tingimusi, millistel alustel lõpetada Kutseri suhtes kriminaalasi ja milliseid ütlusi prokuratuur temalt ootab. Prokuratuur ootas temalt süüdistusega kooskõlas olevaid ütlusi, ka Edgar Savisaare rolli väljatoomist,» selgitas endine juhtiv riigiprokurör.

Evestuse kinnitusel ei ole prokuratuur ega tema prokurörina palunud Kutseril tulla kohtusse ja valetada õhust võetud faktidega.

Prokurörina on Steven-Hristo Evestus olnud süüdistaja mitmes olulises ja ühiskonnas palju vastukaja tekitanud kohtuasjas. Tema viimane suurem kohtuprotsess oligi Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare protsess.

Evestus teatas prokuröriametist lahkumisest ajal, kui tema viimase aja üks suurimaid kohtuprotsesse, Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare korruptsioonisüüasi, oli täies hoos ning ei olnud veel lahendust saanud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles