Ratas: Omnivast dividendi võtmine on juba eelarvesse sisse kirjutatud

Jüri Ratas

FOTO: Pilt videost

Peaminister Jüri Ratase sõnul peab Eesti Posti kojukanne püsima kättesaadav, Omnivast dividendi võtmine on aga juba riigieelarve eelnõusse sisse kirjutatud.

«See teema on olnud aastaid üleval, et kojukanne läheb kallimaks, probleemid on nädalavahetuste kojukandes. Riik on suurendanud oma toetust Eesti Postile, sel aastal oli see 1,8 miljonit eurot, varem oli see dotatsioon 1,3 miljonit eurot. Eesti Posti hinnangul see ei kata neid kulutusi täielikult ära,» ütles Ratas valitsuse pressikonverentsil.

«Minister Kingole on see informatsioon edasi antud, järgmine Eesti Posti üldkoosolek on kavas 22. oktoobril. Kindlasti minister seda teemat käsitleb, me oleme temaga ka sellest rääkinud, et kanne peab olema kättesaadav ja seoses ka hinnapoliitikas kättesaadav,» lisas peaminister.

Ajakirjaniku küsimusele, kas Omnivast dividendi võtmise asemel tuleks raha suunata hinnatõusu ärajätmiseks vastas Ratas, et järgmise aasta dividendipoliitika on riigieelarve eelnõus juba paigas.

«See aasta peaks olema Eesti Posti dividendiks 1,6 miljonit eurot. Eks see ole loomulik, et riik soovib oma osalusega ettevõtetest ka dividende võtta, samas see konflikt on ühiskonnas kogu aeg – kas riigiettevõte peab lähtuma ainult majanduslikest näitajatest või peab hoidma ka seda sotsiaalmajanduslikku poolt Eesti ühiskonnas, milleks on mõistlikul tasemel lehtede ja kirjade kojukanne,» lisas peaminister.

Eesti Posti kaubamärki kasutav Omniva teatas esmaspäeval, et tõstab perioodikateenuse hindu tulevast aastast 11,1 protsenti, meediaettevõtete hinnangul on hinnatõus aga liiga suur ning ettevõtted oleks nõus 5-protsendilise hinnatõusuga.

Universaalse postiteenuse ja sellega kaasnevad perioodika teenused tõid 2018. aastal Eesti Postile kahjumit 4,9 miljonit eurot ning järgmise viie aasta jooksul ulatub kahjum kokku hinnanguliselt üle 40 miljoni euroni.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles