Kaitseminister Luik Saksa kolleegile: Eesti hindab kõrgelt Saksamaa toetust

Annegret Kramp-Karrenbauer ja Jüri Luik kohtusid Tallinnas.

FOTO: Kaitseministeerium

Neljapäeva õhtul kohtus kaitseminister Jüri Luik Tallinnas oma Saksa kolleegi Annegret Kramp-Karrenbaueriga.

Jüri Luige sõnul hindab Eesti kõrgelt Saksamaa toetust Läänemere piirkonna kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamisele.

«Saksamaa pühendumus Balti õhuturbemissiooni ja NATO liitlasvägede kohaloleku tagamisse on märkimisväärne,» lausus Luik.

Kaitseministrid arutasid rahvusvahelist julgeolekupoliitilist olukorda ja kahepoolset koostööd. Vahetati mõtteid ka Põhjadiviisi staabi, õhukaitse, koormajagamise, Euroopa Liidu kaitseinitsiatiivide ja küberkaitsekoostöö teemadel. Saksamaa tutvustas ka oma tulevase EL Nõukogu eesistumise prioriteete.

«Eesti peab Saksamaad oluliseks strateegiliseks liitlaseks. Kavatseme lisaks käimasolevale koostööle lähiajal alustada tihedamat koostööd ka küberkaitsealaste võimete arendamises,» sõnas Luik.

Luik tänas Kramp-Karrenbauerit hea koostöö eest missiooni Resolute Support raames, kus Eesti kaitseväelased teenivad Afganistani põhjaosas Saksa piirkondliku staabi alluvuses.

Eestil on Saksamaaga teinud pikaaegselt kaitsealast koostööd, mitmed meie kaitseväelased on Saksamaal õppinud, Saksamaa üksused osalevad Eestis kevadistel suurõppustel.

Saksamaa on paljukordne NATO Balti õhuturbemissiooni panustaja. 

Samuti panustab Saksamaa Tallinnas asuva NATO staabielemendi ja NATO küberkaitsekoostöö keskuse töösse ning on olnud üks aktiivsemaid Tartus asuva Balti kaitsekolledži toetajaid.

Tagasi üles
Back