Riigikaitsekomisjon lubaks ajateenijaid õhtuti koju, kuid soovib täpsemat analüüsi

Ajateenijad.

FOTO: Arvo Meeks

Riigikogu riigikaitsekomisjon sai esmaspäeval ülevaate ajateenistuse arengutest, sealhulgas kaitseväe plaanist lubada ajateenijaid õhtuti üksustest koju.

Kaitsevägi teatas hiljuti, et plaanib muudatusi, mis lubaks ajateenijatel iga teenistuspäeva lõpus kasarmust lahkuda, aga hommikul peab tagasi rivis olema.

Komisjoni esimehe Andres Metsoja sõnul toetab komisjon kaitseväe uut algatust, kuid kas ja kuidas see toimib, vajab täpsemat analüüsi. «Kaitsevägi peab mõistma, kas tegemist on lisamotivatsiooniga ja seda mõju tuleks kindlasti mõne aja möödumisel hinnata,» märkis Metsoja.

Samas viitas esimees, et praegu on avalikkuses tekkinud sel teemal palju küsimusi, mis vajaksid vastuseid senisest parema kommunikatsiooni kaudu.

Metsoja avaldas heameelt, et ajateenistuse populaarsus ja riigikaitsetahe noorte hulgas üha enam kasvavad ning sellel on oma roll kaitseväe tingimuste paranemisel.

Komisjoni aseesimehe Kalle Laaneti sõnul on tegemist positiivse arenguga ning kindlasti motiveerib see noori eesmärke täitma ja kasvatab neis vastutustundlikkust. «Kahjuks on aga avalikkuses jäänud mulje, et kõik saavad võimaluse igal ajal üksustest õhtuti väljas käia. Pigem peaks kaitsevägi oma sõnumites rõhutama, et tegemist on loaga, mis antakse vastutasuks korrektse ajateenimise puhul, mitte jätma sellest muljet kui baasloast,» märkis Laanet.

Tagasi üles