Herem: heal tasemel reservistid on parim heidutus

Kindralmajor Martin Herem

FOTO: Mariann Sudakov

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem pöördus teisipäeval õppekogunemisele Okas 2019 kutsutud reservistide poole Bagdadist, kinnitades, et võõrsil kodumaad teenivad kaitseväelased tänavad reserviste, sest nende tegevus on parim heidutus, mis ühel riigil olla saab.

«Tuhanded Eesti kodanikud, kes tundide jooksul reageerivad riigi kutsele ja kellest on võimalik moodustada sõjaaja üksused, kes suudavad oma ülesannet täita, on kahtlemata parim heidutus,» rõhutas Herem.

Ta tänas ka neid reserviste, kes ei saanud küll õppusele kohale tulla, kuid kes teavitasid oma väeosa põhjustest. «Sest ka see näitab kohusetunnet,» ütles Herem.

Tema sõnul on see õppus mõeldud eelkõige selleks, et harjutada Eesti sõjalise riigikaitse valmiduse süsteemi sõdurist kuni kindralini. «Andke andeks, kui te nende päevade jooksul ei saa isiklikult väga suurt koormust ja individuaalselt väga palju ei arene, aga ilma teie osalustega ei saaks me kontrollida süsteemi ja harjutada ning õpetada tegevväelaseid,» pöördus Herem õppustele kutsutute poole.

Lisaõppekogunemisele Okas 2019 kutsutud 61. tagalapataljoni reservväelaste kogunemiskoht asub Tapa linnas.

Valitsus otsustas teisipäeval kutsuda 823 reservväelast lisaõppekogunemisele Okas 2019, mis kestab teisipäevast nädala lõpuni. Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsuti lisaõppekogunemisele 61. tagalapataljoni koosseisu arvatud reservväelased.

Reservväelased, kelle üksus lisaõppekogunemisele kutsutakse, oli kohustatud ilmuma viivitamatult kogunemiskohta Tapa linnas aadressil Paide maantee 96.

Reservväelased saavad kontrollida, kas nemad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, kaitseväekohustuslaste registrist.

Lisaõppekogunemise Okas 2019 eesmärk on valmiduskontroll, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni. Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga, sest vahetu julgeolekuoht Eestile puudub.

Kaitsevägi kutsub regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.

Tagasi üles