iDeal kampaania

Reitingud: Reformierakond kindel liider, Isamaa madalseis jätkub

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

FOTO: Joosep Pank

Oktoobris erakondade reitingutes kuu varasemaga võrreldes suuri muutusi ei toimunud - kevadiste riigikogu valimistega võrreldes on aga toetajaid juurde saanud Reformierakond, samas kui Isamaa on neid oluliselt kaotanud.

ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi kuulub riigikogu valimiseelistustes endiselt kindel esikoht Reformierakonnale, kelle poolt hääletaks 32 protsenti valimiseelistust omavatest valijatest. Peaministripartei Keskerakonna toetus oli oktoobris 22 protsenti, teisele valitsusparteile Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale (EKRE) annaks oma hääle 17 protsenti valijaist. EKRE toetus langes kuu varasemaga võrreldes kahe protsendipunkti võrra.

Muutunud pole sotsiaaldemokraatide toetus, mis on üheksa protsenti ja Isamaa reiting, mis on sarnaselt septembrile valimiskünnise lähedal ehk kuus protsenti. Parlamendiväline Eesti 200 kogus aga oktoobris varasema viie asemel seitse protsenti toetust. Rohelisi toetab kolm ja Vabaerakonda üks protsent valijatest. Elurikkuse Erakonna toetus jäi seekordses küsitluses alla ühe protsendi.

Kui vaadata erakondade toetustrendi kevadiste riigikogu valimiste järel, siis võib näha Reformierakonna toetuse tõusu ning Isamaa toetuse märkimisväärset langust. Teiste erakondade reitingud on püsinud suhteliselt stabiilsena.

Kolme valitsuspartei kogutoetus oktoobris oli 45 ja kahel opositsiooniparteil 41 protsenti, kui aga viimasele lisada kaks suurimat parlamendivälist parteid Eesti 200 ja Rohelised, on valitsusse mittekuuluvate parteide kogutoetus 51 protsenti.

Turu-uuringute AS küsitles 3. kuni 13. oktoobrini 1039 inimest, neist 521 näost-näkku ja 518 veebipaneelis. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles