Prokuratuur Endel Ojaga seoses menetlust ei alusta

Endel Oja.

FOTO: Erakogu

Põhja ringkonnaprokuratuur ei alusta seoses Endel Ojaga kriminaalmenetlust, kuna selle algatamiseks puudub alus. 

«Politsei ja prokuratuur on analüüsinud meile kätte saadavat informatsiooni ning analüüsi tulemusena jõuti järeldusele, et kriminaalmenetluse alustamiseks puudub alus,» edastas prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas. 

Esimesel oktoobril kirjutasid meediaväljaanded, et Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) uue telemaja ideekonkursi tänavu kevadel võitnud Kadarik Tüür Arhitekte tabas suvel üllatus, kui EKRE toonane liige ja erakonna majandusprogrammi toimkonna juhataja Endel Oja esitas ettevõttele 10 000 euro suuruse arve arusaamatu sisuga konsultatsiooniteenuse eest.

«Tunnistan, et kokkuvõttes, olles EKRE liige ja majandustoimkonna juht, tegin valesti - loomulikult ma ei kasutanud mingeid kontakte EKREs, keegi ei teadnudki sellest, see oli puhtalt minu kui väikeettevõtja initsiatiiv,» kinnitas Oja, kes lahkus erakonnast tänavu 18. septembril.

Oja sõnul kutsus erakonna juhatus ta välja ja tegi talle ettepaneku välja astuda, mida ta samal koosolekul ka tegi, kuid seda, kas erakond teatas juhtunust ka politseisse, ei osanud Oja öelda.

Tagasi üles