TTV vabanes ühest juhatuse liikmest ja otsib hankega eetriaega

TTV juhatuse liige Taavi Pukk, Linnapea Mihhail Kõlvart ja TTV nõukogu esimees Aivar Riisalu pressikonverentsil, kus teatati telekanali sulgemisest.

FOTO: Sander Ilvest

Kolmapäeva õhtul toimunud SA Tallinna Televisiooni nõukogu istungil kiideti heaks juhatuse väljapakutud strateegia, mille kohaselt valmistub TTV hankima eetriaega kolmele saatele, ühtlasi otsustati, et detsembrist jätkab TTV ühe juhatuse liikmega.

TTV juhatus tutvustas nõukogule plaani valmistada ette riigihanked igal tööpäeval eetris oleva uudistesaate, kord nädalas eetris oleva debatisaate ja kord nädalas eetris oleva kultuurielu ja aktuaalseid teemasid käsitleva telemagasini jaoks eetriaja ostmiseks. Juhatus sai ülesande valmistada kuu aja jooksul ette riigihanked ning lähtuda tärminist, et 2020. aasta algusest oleks võimalik Tallinna saateid tele-eetris näha, teatas linnavalitsuse pressiteenistus.

«Lisaks linnasaadete tegemisele jääb TTV ülesandeks toota asjakohaseid ennetus- ja teavitusvideoid ning pakkuda audiovisuaalset materjali nii Pealinna ja Stolitsa portaalile kui ka linna sotsiaalmeediakanalitele,» ütles TTV nõukogu esimees, abilinnapea Aivar Riisalu. «See töö on juba alanud ning esmane tagasiside on positiivne. Maailm ja infoväli meie ümber on muutunud visuaalseks ning vajaliku teabe linlasteni viimiseks peame ajaga kaasas käima ja just sellisel kujul seda neile pakkuma.»

TTV nõukogu kuulas ära juhatuse ülevaate televisiooniteenuse lõpetamisega seonduvate lepingute seisust. Osa lepinguid on juba lõpetatud ning mõned läbirääkimised lepingute lõpetamiseks on veel pooleli. Nõukogu rahuldas TTV juhatuse liikme Taavi Puki tagasiastumisavalduse ning TTV jätkab alates detsembrist ühe juhatuse liikmega. Ühtlasi pikendas nõukogu teise juhatuse liikme Revo Raudjärve lepingut kolmeks aastaks, Raudjärve palgatingimusi ei muudetud.

Tagasi üles