iDeal kampaania

Noor soomlanna suri Tallinki laeval terviserikke tõttu

Silja Europa koridor.

FOTO: Liis Treimann

Ekspertiis tuvastas, et noor soomlanna suri nädalavahetusel Tallinna sadamas seisval Tallinki reisilaeval terviserikke tõttu.

Samalt laevalt leitud Soome noormehe surma põhjus on veel täpsustamisel, kuid politseil ei ole alust kahtlustada kuritegu, ütles politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Leana Loide.

Häirekeskus sai pühapäeval kella 3 paiku öösel väljakutse Tallinna reisisadamas seisvale Tallinki laevale Silja Europa, kus üks inimene oli leidnud kajutist oma kaasreisija, 25-aastase naise surnukeha. Surnud naisel vägivalla tundemärke ei olnud.

Järgmise väljakutse sai häirekeskus kella 5 paiku hommikul. Teine inimene oli leidnud kajutist oma kaaslase, 21-aastase noormehe surnukeha. Ka temal puudusid vägivallatundemärgid. Üks reisija rääkis, et kiirabibrigaad oli püüdnud noormeest laeva koridoris elustada, kuid kahjuks tulutult.

Mõlemad surnukehad viidi lahangule, et teha kindlaks surma põhjus. Politsei andmetel ei ole kaks surmajuhtumit omavahel seotud.

Tallink Silja kommunikatsioonijuht Marika Nöjd ütles, et surnud reisijad olid kogu aeg laevas ning õhtul või öösel nad maal ei käinud.

«Kui laeval esineb surmajuhtumeid, on enamasti tegemist vanemate inimestega. Kaks surmajuhtumit tunduvad olema kokkusattumus ja need pole ilmselt teineteisega seotud. Kumbki surnud noor reisis oma seltskonnas ning teadaolevalt nad teineteist ei tundnud. Ka nende kajutid asuvad laevas teineteisest kaugel,» rääkis Nöjd.

Silja Europa saabus Tallinna reisisadama D-terminali laupäeva õhtul kella 22 paiku. Laev asus Tallinnast Helsingisse teele pühapäeva pärastlõunal kell 12.30.

Silja Europa pakub reisijatele miniristlust. Helsingist laevale tulijad saavad osta kajutikoha, ööbida Tallinna sadamas laevas ning käia hommikul kella 8–12 linnaga tutvumas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles