Boroditš: võõrtööjõu sissetoomine leevendaks Tallinna bussijuhtide põuda

Deniss Boroditš. FOTO: Konstantin Sednev

Tallinna linnaliinide bussijuhtide põud on suur ning selle leevenduseks võiks välismaalt tööjõudu sisse tuua, leiab Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimees Deniss Boroditš.

Deniss Boroditš arvas saates «Esimene stuudio», et Tallinnas puudu olevate liinibussijuhtide arv võib olla isegi suurem kui varem välja käidud 50, sest paljud pealinna bussijuhid teevad ka ületunde.

Aga bussijuhtide põua leevendamiseks on Boroditši sõnul kaks tingimust: esiteks peab tulema juurde uusi juhte. Selleks on ka tehtud majandusministeeriumile ettepanek alandada bussijuhiks sobiva vanuse alampiiri 24 eluaastalt 21-le.

«Kui see ei aita, siis ma arvan, et võõrtööjõud jääb ainsaks kriteeriumiks, sest meil on väga vananev kaader, väga palju pensionäre töötab,» pidas Boroditš võõrtööliste sissetoomist ainuvõimalikuks lahenduseks.

Saatejuhi küsimusele, kas ta tooks Ukrainast bussijuhte Eestisse, vastas Boroditš pooldavalt. «Kui küsimus on selles, kas liini teenindada või liini mitte teenindada, siis mina arvan, et kuna meie transporditeenuseid kasutab iga päev nelisada tuhat tallinlast, siis ma arvan, et pigem ma eelistan, et liin töötaks ja tõesti, vajadusel tuleks kaasata ka võõrtööjõudu,» möönis Boroditš.

Ta märkis, et mõned piiri tagant sisse toodud juhid juba istuvad pealinna liinibusside rooli taga.

Tagasi üles
Back