Kaitseminister tänas missioonil käinud Eesti sõdureid medaliga

Kaitseminister Jüri Luik tänas kolmapäeval missioonil käinud Eesti sõdureid medaliga. 

Luik märkis oma kõnes, et paikade rohkust, kus meie kaitseväelased on väga olulist ja vastutusrohket tööd teinud, saab pidada väikse Eesti kohta muljetavaldavaks.

«Fakt, et täna on siin saalis koos sõdurid, kes on kodumaa huve kaitsnud viies erinevas piirkonnas näitab, et me nii täna kui tulevikus peame seisma silmitsi väga erinevate julgeolekumuredega, mille lahendamisel meil tuleb koos oma sõprade ja liitlastega relv käes siesta,» ütles Luik.

Kaitseministri sõnul on missioonidel osalemine kantud jagatud vastutusest ja ühistest väärtustest – laiemalt võttes kuulumisest ühtsesse julgeolekuruumi.

«Mul on väga hea meel teid südamest tänada eeskujuliku teenistuse eest,» sõnas Luik.

Ta lisas, et Eesti kaitseväelased on meie parimad saadikud hoidmaks tugevaid liitlassuhteid meie lähimate sõpradega.

«Just reaalses sõjalises koostöös, kus mõistame ja reageerime koos meie heade sõprade ja liitlastega, on tugeva ja toimiva liitlassuhte kõige eredam näide,» ütles kaitseminister. 

Luik lausus, et meie partnerriigid NATO-s, Euroopa Liidus ja ÜRO-s hindavad väga kõrgelt Eesti sõdurite professionaalsust. «Need ei ole õõnsad kiidusõnad, vaid lugupidamine ja tänu asjatundjatelt,» märkis ta.

Luik tänas ka kaitseväelaste lähedasi. «Ilma kindla koduse toeta ja teadmiseta, et perega on kõik korras, oleks pikaajaline äraolek väga närvesööv ja kurnav,» ütles Luik.

Kaitseminister tänas sõdureid, kes teenisid operatsioonidel Inherent Resolve Iraagis, Barkhane, EUTM ja MINUSMA Malis, UNTSO Lähis-Idas ning EUNAFOR Vahemere piirkonnas.

Tagasi üles