Tallinnas tähistatakse 30 aasta möödumist Berliini müüri langemisest

Berliini müür

FOTO: Wikipedia.org

Selle nädala lõpus tähistatakse Tallinnas 30 aasta möödumist Berliini müüri langemisest, mis murdis 1989. aasta hilissügisel raudse eesriide ja taasühendas omavahel Ida- ning Lääne-Euroopa.

Konrad Adenaueri Fondi Eesti esindus, Eesti Mälu Instituut ja Avatud Eesti Fond kutsuvad reedel ja laupäeval mäletama ning kaasa mõtlema, millised on selle murrangulise sündmuse õppetunnid tänases päevas. Kahepäevane konverents toob Tallinnasse mitmekesise esinejateringi, kelle seas on ajaloolasi, ühiskonnateadlasi ja vabakondlasi nii Eestist, Saksamaalt, Poolast, Belgiast kui USA-st. 

Reedel toimuvad arutelud analüüsivad tollaste sündmuste päevakajalisust, tõmmates paralleele minevikuga. Küsitakse, kuidas vähendada vastandumist praeguses maailmas, seista demokraatlike väärtuste eest ning langetada mõistlikke otsuseid tehnoloogilise võidujooksu tingimustes?

Konverentsi teine päev toimub Avatud Eesti Fondi iga-aastase tippsündmuse ehk Avatud Ühiskonna Foorumi nime all. Numbrilt juba 23. foorum toob publikuni president Toomas Hendrik Ilvese ning USA Yale’i ülikooli professori, Venemaa ja Ida-Euroopa suhete ühe parima tundja Timothy Snyderi arutelu. Ilves ja Snyder filosofeerivad praeguse maailmakorra, inimeste ja ühiskondade vaheliste müüride ehitamise ja langetamise üle. Nende arutelu juhib Avatud Ühiskonna Fondide võrgustiku Euroopa Poliitika Instituudi juht Heather Grabbe.

Timothy Snyder on Maarjamaa risti III klassi teenetemärgi kavaler. Eesti keeles on temalt ilmunud teosed «Punane prints» 2015. aastast, «Veremaad» 2016. aastast ning «Must muld» 2017. aastast. 

Korraldajad tänavad riigikantseleid, USA saatkonda Eestis ja Eesti ettevõtjaid toetuse eest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles