Elukaaslase tapnud ja tükeldanud mees: olin armukade

Viimase kümnendi ühe võikaima mõrvaloo peategelane Igor Liiva astus reedel Harju maakohtu ette. Teda süüdistatakse oma elukaaslase tapmises ning tema surnukeha rüvetamises.

Tapja veetis pool kuud osaliselt tükeldatud surnukehaga samas korteris viina juues. Aeg-ajalt käis ta tapetud naise pangakaardiga enesele kehakinnitust ja alkoholi ostmas.

Põhja ringkonnaprokuratuur sai 2019. aasta esimestel nädalatel lahendada kümnendi jubedaima mõrvaloo. Pilt, mis avanes ühes Lasnamäe korteri köögis, kust leiti jõulude ajal tapetud, mahalõigatud peaga keskealise naise surnukeha, võttis näost kaameks isegi kogenud ja kõikenäinud politseiuurijad. Naise tapnud elukaaslane jõi politseinike saabumise ajal kõrvaltoas viina.

Kohtus tõenditena esitatud sündmuskoha vaatlusprotokolli fotosid Liiva ise vaadata ei suuda, suunates pilgu kõrvale. Tõtt-öelda teeb ta õigesti, sest kõik surnukeha kallal tehtud õudused ei kannata ka parima tahtmise juures trükimusta, kuid kirjeldus laiba kõrvale padjale asetatud mahalõigatud inimpeast annab õõvast siiski pisut aimu.

Surnukeha avastas 9. jaanuaril naise tütre elukaaslane, kes lõpuks lukuabiga korterisse sisenes ning surnukeha leidmise järel politsei kutsus.

Liiva võeti vahi alla 11. jaanuaril. Prokurör Katrin Paesoo sõnul on vaikse loomuga mees tegu kahetsenud ja tunnistab seda osaliselt, kuid enda sõnul ta ei mäleta, et oleks oma naise kallal selliseid koletuid tegusid toime pannud. «Ei olnud kainet hetke,» on ta prokurörile tunnistanud.

Koletu veretöö ajal ja järel oli korteris ka paari koer, kes politseinike saabumisel leiti kõrvaltoast. Loom oli väga halvas seisus ning nädalaid söömata ja joomata.

Kohtuarstlik ekspertiis on mehe tunnistanud süüdivaks, pannes talle ainsaks hädaks ette raskekujulise sõltuvuse alkoholist.

Politsei konvoi saatel kohtusaali toodud Liiva oli täiesti emotsioonitu ega näidanud üles vähimatki kahetsust. Ajakirjaniku palvele oma tegu kommenteerida vastas vene emakeelega, kuid puhast eesti keelt rääkiv Liiva tuimalt: «Tapsin oma elukaaslase.» «Miks?» «Armukadedus.» «Tunnistate ennast süüdi?» «Ikka jah.»

Kannatanute kaitseks kuulutati istung nende tunnistuste ajaks osaliselt kinniseks.

Loe veel: Võigas veretöö: mees lõikas maha elukaaslase pea

Tagasi üles