Fotod: Eesti uus suursaadik Andorras andis üle volikirja

Eesti suursaadik Andorras Mariin Ratnik andis Andorra kaasvalitsejale piiskop Joan Enric Vives i Sicíliale üle volikirja.

FOTO: Välisministeerium

Eile andis Eesti suursaadik Andorras Mariin Ratnik Andorra kaasvalitsejale piiskop Joan Enric Vives i Sicíliale üle volikirja.

Volikirjade üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses kinnitasid suursaadik ja kaasvalitseja Eesti ja Andorra häid suhteid, eriti kasvavat koostööd e-riigi ja majandussuhete vallas. Ühtlasi kutsus suursaadik kaasvalitseja Eestit külastama.

«Näeme suurt potentsiaali e-riigi alases koostöös meie kahe maa vahel. Eesti on valmis Andorrat igakülgselt nõustama. Kutsusin Andorra esindajaid Eestisse tutvuma meie e-riigi, sealhulgas e-politsei ja e-kohtu lahendustega,» sõnas suursaadik Ratnik.

Ühtlasi kutsus suursaadik kaasvalitseja Eestit külastama.

FOTO: Välisministeerium

Samuti arutati head koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja võimalikke uusi kokkupuutepunkte. Suursaadik tänas Andorrat toetuse eest Eesti ÜRO Julgeolekunõukokku pürgimisel.

Lisaks vestlesid suursaadik ja kaasvalitseja Andorra püüdlustest Euroopa Liidu suunal. «Eesti toetab Andorrat assotsiatsioonilepingu läbirääkimistes Euroopa Liiduga,» kinnitas Ratnik.

Eesti suursaadik Andorras resideerib Madridis.

Suursaadik Mariin Ratnik on sündinud 29. veebruaril 1976. aastal Tartus.

Ta on lõpetanud Tartu ülikooli majanduse eriala ning täiendanud end Eesti Diplomaatide Koolis ja Berliini Humboldti Ülikoolis rahvusvaheliste suhete valdkonnas.

Eesti välisteenistuses on Ratnik töötanud alates 2000. aastast. Ta on olnud Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures nõunik suhetes Euroopa Parlamendiga, majandusnõunik Eesti suursaatkonnas Berliinis, välisministeeriumi Euroopa Liidu osakonna büroodirektor ning riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor.

Aastail 2010–2011 oli Ratnik Eesti suursaadik Belgia Kuningriigis ja Luksemburgi Suurhertsogiriigis ning aastail 2011–2015 suursaadik OSCE juures Viinis.

Aastail 2015–2017 töötas Ratnik välisministeeriumi poliitikaosakonna direktorina. Pärast seda oli ta kaks aastat peaministri välisnõunik.

Suursaadik räägib eesti, inglise, saksa, vene, prantsuse ja hispaania keelt.

Tagasi üles
Back