«Tukkuva jaamaülema» looja pälvis Nõmme tunnustusauhinna

Lembit Onton veel viimistlust vajava skulptuuriga.

FOTO: Nõmme Linnaosa valitsus

Nõmmele linnaõiguste andmise 93. aastapäeval anti välja linnaosa tunnustusauhind, mille pälvis tänavu skulptor Lembit Onton «Tukkuva jaamaülema» skulptuuri loomise eest.

Nõmme linnaosavanema Grete Šillise sõnul pärineb jaamaülema kuju loomise idee Nõmme Koduloohuviliste Koja liikmelt Lembit Ontonilt. «Linnaosavanemana tööle asudes oli üks minu esimesi kohtumisi just Koduloohuviliste Koja liikmetega ning juba esimesel kohtumisel tutvustas Lembit Onton mulle ideed tukkuvast jaamaülemast. Möödus poolteist aastat ning tänavu septembris avati Nõmme endise jaamahoone eest «Tukkuva jaamaülema» kuju. Mul on hea meel, et läbi ühiste jõupingutuste on skulptuur Nõmme jaamas ja nõmmekate südames oma koha leidnud,» lausus linnaosavanem.

«Mul on tõesti hea meel, et kuju on inimestele korda läinud ja see on hakanud elama oma elu,» ütles Onton auhinda vastu võttes.

Lembit Onton ja Grete Šillis.

FOTO: Endel Apsalon

Nõmme tunnustusauhinna pälvib aasta jooksul silma paistnud organisatsioon või eraisik, kes on linnaosale au ja kuulsust toonud, midagi erakordset korda saatnud või läbi aastate kaasa aidanud Nõmme arengule. Eelmisel aastal anti erandkorras välja kaks tunnustusauhinda - Nõmme IV laulu- ja tantsupäeva korraldustoimkonna esimehele Tiit Kruusalule ja noorele kabetajale Priit Lokotarile, 2017. aastal pälvis auhinna käsikellaansamblite Campanelli ja KellaRing dirigent Inna Lai.

Tunnustusauhinnaks on skulptor Seaküla Simsoni poolt loodud Nikolai von Glehni, Nõmme rajaja kuju vähendatud koopia. Pronkskuju anti üle üheksandat korda.

Tagasi üles
Back