Politsei otsib Rakvere vallas toimunud raske liiklusõnnetuse tunnistajaid

Politseiauto.

FOTO: Elmo Riig / Sakala.

Politsei palub Rakvere vallas esmaspäeva pärastlõunal juhtunud inimkannatanuga liiklusõnnetuse pealtnägijate abi.

Kell 16.30 juhtus Rakvere vallas Tõrremäe külas Rakvere-Haljala maantee 1. kilomeetril liiklusõnnetus, milles sai kannatada 17-aastane jalakäija, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja BNS-ile. Õnnetuse täpsemate asjaolude selgitamiseks vajab politsei pealtnägijate abi.

Esialgse info kohaselt juhtus liiklusõnnetus valgustatud reguleerimata ülekäigurajal, kus jalakäija sai löögi sõiduautolt Renault. Vigastada saanud tütarlapse viis kiirabi haiglasse. Sõiduki roolis olnud 1939. aastal sündinud mees oli kaine ja tal on kehtiv juhtimisõigus.

„Selle konkreetse juhtumi kõiki asjaolusid selgitab välja menetlus,“ ütleb Rakvere politseijaoskonna välijuht Toivo Grünberg.

Politsei palub õnnetust näinud inimestel võtta ühendust Rakvere avariigrupiga telefonil 53292883 või e-posti teel aare.soosalu@politsei.ee .

Pimeda saabumisel peavad kõik liiklejad olema väga tähelepanelikud, edastas politsei. „Sõidukijuhid peaksid ülekäigurajale lähenedes vähendama kiirust, et oleks piisavalt aega reageerida, kui jalakäija teele astub. Jalakäijatel palume aga enne tee ületamist veenduda, et autojuht on teid märganud ja annab teed. Kodust välja minnes ei tohi maha unustada ka helkurit, pimedal ajal on see kõige vajalikum aksessuaar."

Lääne-Virumaal on juhtunud sel aastal 46 liiklusõnnetust, milles on hukkunud üks inimene ja saanud vigastada 60 inimest. Eelmise aasta sama perioodiga juhtus 62 liiklusõnnetust, neis hukkus kuus inimest ja sai kannatada 74 inimest.

Tagasi üles