Jüri Ratas: olukord on väga keeruline

Peaminister Jüri Ratas tõdes täna Keskerakonna volikogu järel, et olukord valitsuses on väga keeruline. 

«Aga minu eesmärk on tagada töörahu,» hoidis Ratas ajakirjanike küsimuste laviini alla sattudes endale omast joont. Asi on selles, et Jüri Ratas ütles Järviku skandaali puhkedes, et kui riigisekretäri raport kinnitab ajakirjanduses tõstatatud kahtlusi, siis Järvik ministrina jätkata ei saa. Täna ei osanud ta ajakirjanikele öelda, kas, kuidas ja millal Järvik ametist lahkub.

Nii maaeluminister Mart Järvik ise kui ka tema erakonna EKRE juht Mart Helme on raporti avalikuks tulemise järel öelnud, et maaeluminister ise tagasi ei astu. Veelgi enam, Helmed esitasid ülemöödunud nädalal ultimaatumi: kui lahkub Järvik, laguneb valitsus. 

Ratas ütles, et punaste joonte mahamärkimine ei vii olukorda edasi ning loodab lähima 48 tunni jooksul koalitsioonierakondade juhtidega vestelda. 

Kuid lisaks Järvikule kõigub ka maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti tool, kelle ametist vabastamist EKRE juhid soovivad. Et nii võib juhtuda, vihjas ka EKRE juht Mart Helme raportiga tutvumise järel. «Uus minister ei saa selle kantsleriga samuti jätkata. Tõenäoliselt,» lausus ta ERRi «Esimeses stuudios». 

Lemetti saatis eile peaminister Jüri Ratasele kirja, kus teatas, et mitte ükski maaeluministri poolt välja toodud koostöö mittelaabumise põhjustest pole tõsiseltvõetav ning kui ta siiski töölt vabastatakse, vaidlustab ta selle kohtus. Ratase sõnul on igal inimesel võimalus oma õiguste kaitseks pöörduda kohtu poole. «Ma ei tea, mis oli tema eesmärk,» ütles peaminister. 

Vaata intervjuud peaminister Jüri Ratasega ülalolevast videost. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles