R, 24.03.2023

Video: Paljassaarde kerkib linna toel Eesti oma Hollywood

Uwe Gnadenteich
, reporter
Video: Paljassaarde kerkib linna toel Eesti oma Hollywood
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Tallinna linn ja Tallinn Film Wonderland rajavad koostöös Paljassaarde lähiriikide kaasaegseima filmitööstuse keskuse.

Esimese etapina, aastaks 2022, valmivad Paljassaare poolsaarel kolm stuudiot ja abiruumid. Teise etapina ehitatakse juurde linnarahvale avatud ala, ruumid filmi tootmist toetavate tegevuste jaoks ja kontorid.  Pikemas perspektiivis arendatakse Paljassaarde uus, kaasaegne linnaruum koos sinna juurde kuuluvate elamu- ja ärihoonetega.

«Tallinn Film Wonderlandi projekt on suurepärane näide avaliku ja erasektori edukast koostööst, millel on positiivne mõju kohalikule loomemajandusele,» ütles abilinnapea Aivar Riisalu. Tema sõnul toetab Tallinn alati olulisi algatusi, mis loovad tarku töökohti ja edendavad nii linnaruumi kui ettevõtluskeskkonda. «On selge, et paljud rahvusvahelised filmiproduktsioonifirmad ja režissöörid tunnevad suurt huvi siin piirkonnas filmimise vastu. Peame sellest võimalusest kinni haarama ja sellest kasu lõikama. Tallinn Film Wonderland on märkimisväärne samm selle ärivaldkonna edendamiseks,» lisas ta.

Filmilinnakule sobilik asukoht leiti Põhja-Tallinnas Paljassaares asuval tühermaal, millele oli linnale kuuluv äriühing (AS Tallinna Tööstuspargid) varasemalt välja arendanud ka esialgse arenduskava, mis kattus Tallinn Film Wonderlandi eesmärkidega. «Suur plaan näeb ette Paljassaarde kaasaegse linnaruumi rajamise, mille keskseks osaks saab loodav filmilinnak koos sinna ümber kuuluva elamu- ja ärihoonete ning vaba-ajaveetmisevõimalustega,» lausus Riisalu.

Esimese etapina valmivad Paljassaares aastaks 2022 filmilinnaku kolm stuudiot ja abiruumid koos juurde kuuluva infrastruktuuriga. Lähima paari aasta jooksul investeerib Tallinna linn AS Tallinna Tööstuspargid kaudu projekti ligi 5 miljonit eurot, eesmärgiga soodustada majanduskasvu ja luua uusi töökohti kultuuri valdkonnas. Järgnevates etappides planeeritakse kinnistule kontoriruumid ning majutuse ja toitlustuse alad.

Märksõnad
Tagasi üles