P, 29.01.2023

Galerii: Zelenskõi ja Kaljulaid õhtustasid Estonias

Postimees
Galerii: Zelenskõi ja Kaljulaid õhtustasid Estonias
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3

Täna õhtustasid Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõi, Eesti president Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski pidulikul õhtusöögil Estonias. 

Enne Zelenskõid külastas Ukraina president Eestit viimati 2017. aastal, mil visiidi võttis ette Petro Porošenko. Soojades suhetes Kaljulaid ja Zelenskõi kohtusid aga sel aastal juba neljandat korda, nüüd esmakordselt ka Kadriorus, kus Ukraina president tänasel kargel hommikul auvahtkonna saatel vastu võeti.

Arusaadavalt oli Zelenskõi visiidil digikoostöö, majandussuhete ja reformide kõrval üheks põhiteemaks rohkem kui viis aastat kestnud konflikt Ida-Ukrainas. Just Eesti jätkuva toetuse kinnitamine ja Ukrainaga ka tulevikus õlg õla kõrval seismine oli üheks olulisemaks mõtteks, mida Zelenskõile päeva jooksul toimunud erinevatel kohtumistel edasi püüti anda.

Kaljulaidi kõrval kohtus Zelenskõi Tallinnas ka peaminister Jüri Ratase ja riigikogu spiikri Henn Põlluaasaga. Samuti asetas ta pärja Vabadussõja võidusamba jalamile, kohtus Eestis elavate ukrainlastega ja osales digiüritusel Digital Society Sandbox.

Zelenskõid saadavad visiidil tema abikaasa Olena Zelenska, asepeaminister digpöördeküsimustes Mõhhailo Fedorov, välisminister Vadõm Prõstaiko, kaitseminister Andrii Zahorodnjuk ning majandusarengu-, kaubandus- ja põllumajandusminister Tõmofii Mõlovanov.

Märksõnad
Tagasi üles