Saar: valitsuse pensionivandalismi maksavad kinni meie lapsed ja lapselapsed
Indrek Saar lõpetas oma kõne riigkogus aktsiooniga

Indrek Saar.

FOTO: Remo Tõnismäe

Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) hääletas täna riigikogu kohustusliku kogumispensioni reformi eelnõu vastu, kuna erakond leiab, et teise pensionisamba vabatahtlikuks tegemine muudab tulevased pensionid väiksemaks ja paneb aastate pärast ränga koormuse meie laste ja lastelaste õlgadele.

SDE esimehe Indrek Saare kinnitusel seab  valitsuse pensioniplaan ohtu Eesti tulevikku. «Kohustusliku teise samba kaotamine toob kaasa 17 aastat kogutud pensionisäästude massilise väljavõtmise, mis lükkab väga paljud inimesed vanaduses süvavaesusesse. Lisaks rikub süsteemi arutu lõhkumine ära ka meie laste tuleviku, kelle arvelt seda kõike tehakse,» ütles Saar.

Olukorras, kus Eesti elanikkond vananeb ja maksumaksjaid jääb vähemaks, tuleks tänast süsteemi Saare sõnul hoopis täiustada. «Pensionisüsteemi lammutamise korral seisab ühiskond ühel päeval stsenaariumite ees, millest ükski pole Eesti huvides: suure osa eakate pension on nii väike, et see ei taga vähegi inimväärset elu või siis tuleb oluliselt tõsta tänaste laste, tulevaste töötajate maksukoormust. Kolmandaks valikuks on  märkimisväärne pensioniea tõstmine ja neljandaks massilise välistööjõu Eestisse lubamine,» rääkis Saar.

Selleks, et aastal 2040 säiliks tööealiste ja pensioniealiste suhe praegusel tasemel, peaks statistikaameti andmetel võõrtööjõud moodustama paarikümne aasta pärast 27 protsenti kogu töötajaskonnast, lisas ta. Koalitsioonipoliitikud keelduvad aga ütlemast, millist stsenaariumit nad tuleviku Eestile soovivad.

Indrek Saar lõpetas oma kõne riigkogus aktsiooniga.

FOTO: SDE

Oma kõne lõpetas Indrek Saar tavatult, visates sõnumi näitlikustamise huvides riigikogu saali kuldseid litreid. «Vastutustundlikud inimesed ei võta laste hoiupõrsast raha ega korralda selle eest pidustusi. Tänane valitsus on vaimustunud hetkelisest kullasärast, kuid koristustöö jääb meie laste kanda,» sõnas Saar.

Pärast aktsiooni koristas Indrek Saar kõik ise ära. 

Tagasi üles