Eesti suusasportlaste homne päev: konkurents hiinlastega?

Hiina suusataja Meng Wei.

FOTO: MARKKU OJALA/EPA

New York Times avaldas suusaspordi tuleviku kohta maailmas huvitava prognoosi: olgem valmis konkureerima hiinlastega! Nimelt: Hiina seadunud riikliku sihi - aastaks 2022 300 miljonit uut suusatajat. Pekingi lähedasi suusaradu vaadates, võetakse selleni jõudmist tõsiselt, kirjutab lehe ajakirjanik, lisades, et hiinlaste aktiivne suusaharrastus annab alust prognoosida, et maailma suusatippe hakkab nüüd tulema ka Hiinast, kuna mitmesaja miljoni noore seast kahtlemata on võimalik leida tulevasi võitjaid.

«Ma arvan, et totalitaarses riigis ikka saavutatakse kõike - võimu ja jõuga,» ütles Postimees Grupi peaprodutsent Marko Kaljuveer ütles KUKU saates «Neeme Raud. Siin» Hiina plaane kommenteerides. «Samas, tegelikult, Hiina sportlasi on ka juba laskesuusatamise maailmas olnud, mitte küll seal kõige teravamas tipus, aga neid on olnud. Ja kui nüüd aastal 2022 toimuvad taliolümpiamängud Pekingis, siis hiinlased kindlasti pingutavad.»

Kaljuveer kõneles ka Eesti suusatamisest. Dopinguskandaalil on tema jaoks olnud väga isiklik mõõde, sest ta on meie suusasportlastega väga lähedaselt kokku puutunud alates Salt Lake City olümpiast 2002 aastal.

«Kuid siinkohal tunnistagem seda, et oleme olnud valemängijad aastakümneid, ja see oligi nii,» märgib ta.

Kuid Eesti suusatamisel on kindlasti tulevik, sest suusatamine on üks eestlaste ala, on Kaljuveer optimistlik, uskudes, et vaatamata plekkidele, on uued noored suusatajad peale kasvamas ja eestlaste sitkust edaspidi näitamas.

Ent enne taliolümpiat Pekingis 2022 aastal, on ees aga suvemängud tuleval aastal Tokyos. Kaljuveeri sõnul on Postimees Grupi kanalid: Kanal 2, Postimees, KUKU – algavaks olümpiaks juba konkreetselt valmistumas ning kajastus tuleb tihe.

Ta ise usub, et nii suvemängud 2020 Tokyos kui ka talimängud 2022 Pekingis tulevad erakordselt kõrgel tasemel, kuna mõlemad riigid püüavad selle nimel nähtavalt.

Tagasi üles