E, 25.09.2023

«Tõde ja õigus» võitis rahvusvahelise pressiakadeemia filmiauhinna

BNS
Facebook
Comments
«Tõde ja õigus» filmivõtted Vastse-Roosas (pildil Ester Kuntu ja Tanel Toom)
«Tõde ja õigus» filmivõtted Vastse-Roosas (pildil Ester Kuntu ja Tanel Toom) Foto: Dmitri Kotjuh

Tanel Toomi mängufilm «Tõde ja õigus» võitis Los Angeleses rahvusvahelise pressiakadeemia välja antava filmiauhinna Satellite Award, teatas filmistuudio Allfilm. 

Rahvusvaheline pressiakadeemia on üks suuremaid meelelahutusajakirjanike ühendusi, millel on liikmeid kõikjal maailmas. Auhind keskendub peamiselt Ameerika Ühendriikides toodetud mängufilmidele, eraldi kategooria on rahvusvahelistele mängufilmidele, teatas Allfilm ööl vastu reedet pressiteates. 

Lisaks Eesti mängufilmile «Tõde ja õigus» oli rahvusvahelistest filmidest nomineeritud veel järgmised filmid:

Senegali film «Atlantics», Venemaa film «Beanpole», Prantsusmaa film «Les Miserables», Hispaania film «Pain and Glory», Lõuna-Korea film «Parasite», Prantsusmaa «Portrait of a Lady on Fire» ja Tšehhi film «Painted Bird».

Filmi «Tõde ja õigus» rahvusvaheline esilinastus toimus Lõuna-Koreas Busani rahvusvahelisel filmifestivalil. Järgnevalt linastub film Palm Springsi filmifestivalil, kus Tanel Toom osaleb Oscari eelvalikusse jõudnud filmide režissööride arutelus.

Ameerika filmiakadeemia liikmed valisid «Tõe ja õiguse» 91 riigi esitatud Oscari kandidaatidest 10 filmi hulka, mis jätkavad kandideerimist parima rahvusvahelise filmi kategoorias.

Film esilinastus Eestis 20. veebruaril ja püstitas kinodes rekordi üle 267 000 vaatajaga, lüües vaadatavuse troonilt seal ligi üheksa aastat olnud mängufilmi «Avatar». Film valmis Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks ja oli juubeliaasta kinoprogrammi lõppakord. Film valmis koostöös ettevõtja Armin Karuga, toetajateks on Auto Forte, Jetoil ja Eesti Meedia.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles