Euroopa küsimuste uus asekantsler on Märt Volmer

Märt Volmer.

FOTO: Erakogu

1. jaanuarist alustab välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantslerina tööd Märt Volmer. Varasemalt oli Volmer Eesti suursaadik Kopenhaagenis. 

Uuest aastast alustab välisministeeriumis Euroopa küsimuste asekantslerina tööd Märt Volmer. Alates 2015. aastast oli Volmer Eesti suursaadik Kopenhaagenis, enne seda peaministri nõunik rahvusvaheliste suhete ja välispoliitika alal. 

«Euroopas on Eesti kõige intensiivsemad välissuhted, enamik meie sõpru ja liitlasi ning lõviosa kaubandussuhteid. Seda tuleb hoida ja edasi arendada,» ütles Volmer ja lisas, et ka suurem osa meie saatkondadest on samuti Euroopas. «Euroopa Liit on väga suur osa meie igapäevasest elust, Eesti huvides on anda oma panus Euroopa ühtsuse hoidmiseks ning koostöö ja sidususe suurendamiseks,» märkis ta.

Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on töökogemus mitmenäolistes institutsioonides asekantsleri tugevusteks: «Töökogemus Kopenhaagenis, Ankaras, Peterburis ja Viinis, samuti Tallinnas ministeeriumi peamajas on andnud asekantsleri tööks kindlasti tugeva ettevalmistuse.» Varem on Volmer muu hulgas töötanud Viinis Eesti alalises esinduses OSCE juures, olnud peakonsul Peterburis ja Taanis Eesti saatkonna atašee.

Märt Volmer lõpetas 1990. aastal Tallinna ülikooli kehakultuuri erialal ja aastal 1992 Eesti diplomaatide kooli. Aastal 1996 omandas ta Estonian Business Schoolis magistrikraadi.

Senine Euroopa küsimuste asekantsler Matti Maasikas asus septembris tööle Euroopa Liidu suursaadikuna Ukrainas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles