Vormsi vald ei ole rahul praeguse parvlaevaliiklusega

Vormsi reisiparvlaev Ormsö.

FOTO: Irina Mägi

Sviby sadamas puudub tagavararamp ja suviti lisareise Rohukülast ei tehta. Vormsi vald tahab olla järgmise hanke koostajate hulgas. 

Kehtiva lepingu järgi teenindab liini üks meeskond, kelle graafik on piiratud töötundide tõttu jäik. Vormsi vallavanem Ene Sarap lisas, et mõned autod jäävad viimaselt reisilt Rohukülla maha ja muid võimalusi pole: «See lisareis jääb tegemata lihtsalt seetõttu, et meeskonna töötunnid on täis,» kommenteeris vallavanem ERR uudistetoimetusele. Vald sooviks, et Vormsi elanikud pääseksid sarnaselt Kihnu ja Ruhnu saartele praamile eelisjärjekorras. 

Lisaks lisaliinile soovib Vormsi vald Sviby sadamasse lisarampi. Veetaseme ekstreemsete kõikumistega võib olemasoleva rambiga midagi juhtuda. «Kui juhtub selle rambiga midagi, siis tagavara rampi ei ole ja laevaliiklus seiskub selle tõttu täiesti,» ütles Sarap. 

Maanteeameti ühistranspordiosakonna juhataja Kirke Williamsoni sõnul ei pruugi muutusi ettenähtud vahendite tõttu tulla: «Täna on eelarves ettenähtud vahendeid täpselt sama palju kui oli 2019. aastal ja sama arv väljumisi,» kommenteeris Williamson.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kommenteeris Rahvusringhäälingule, et hetkel investeeringut lisarambile planeeritud pole. See võib tulla arutlusele järgmistel riigi eelarvestrateegia kõnelustel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles