R, 3.02.2023

Eesti kaitseväelased jõudsid täna pärastlõunal Iraagist Kuveiti

Georgi Beltadze
, reporter
Eesti kaitseväelased jõudsid täna pärastlõunal Iraagist Kuveiti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti kaitseväe Iraagi kontingent.
Eesti kaitseväe Iraagi kontingent. Foto: Kaitsevägi

Iraagis Al-Assadi õhuväebaasis teeninud Eesti kaitseväelaste kuueliikmeline väljaõppemeeskond jõudis täna pärastlõunal Kuveiti. Sellega on kõik Iraagis operatsioonil Inherent Resolve teenivad seitse Eesti kaitseväelast Kuveiti ümber paigutatud.

Eile jõudis Kuveiti koos operatsiooni Inherent Resolve staabiga Eesti Iraagi kontingendi vanem kolonel Tõnu Miil, kes teenib operatsioonistaabis vanemstaabiohvitserina, teatas kaitseväe peastaap.

Eesti kaitsevägi osaleb Iraagis Ameerika Ühendriikide juhitud rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil Inherent Resolve kuueliikmelise väljaõppemeeskonna ja ühe vanemohvitseriga rahvusvahelises sõjalis-strateegilises meeskonnas, mis nõustab Iraagi ministeeriume ja julgeolekujõudusid.

Inherent Resolve’i  eesmärgiks on Daeshi (terrorirühmituse ISIS) vastane otsene ja toetav sõjaline tegevus ning operatsioonil osalemisega suurendab Eesti Euroopa ja NATO julgeolekut. Enne ümberpaigutamist teenis vanemohvitserist Eesti kaitseväelane Bagdadis ja väljaõppemeeskond Al-Assadi õhuväebaasis (linnulennult umbes 180 kilomeetrit Bagdadist).

Märksõnad
Tagasi üles